Otomobil sahipleri son dönemde oldukça zor günler yaşıyordu. Benzin, motorin LPG ve dizel fiyatı adeta uçuşa geçmişti. Bugün yaşanan gelişme ise yüreklere su serpecek cinsten. Benzin, LPG ve dizele 6 liralık indirim müjdesi verildi.

Arabası olan sevinçten dört köşe Benzin, LPG ve dizele 6 liralık indirim müjdesi İşte benzin, motorin, LPG fiyatı... Brent petrolün yeni haftanın son gününde varil fiyatının 115 dolara çıkması otomobil sahiplerini korkuturken üst üste gelen zamlara reaksiyon gösteren 27. devre Ağrı Milletvekili Abdullah Koç doğrultusundan Meclis’e akaryakıt fiyatlarındaki ÖTV ve KDV’nin kaldırılması amacıyla bir önerge sunuldu. Bu önergenin torba yasaya girmesi halinde ortalama 6 lira kadar ucuzlayacak. İşte haberimizin detayları 

Brent petrol varil fiyatı 115 dolara kadar yükseldi. Araç sahipleri benzin ve motorinde yeni bir indirim beklerken 27. devre Ağrı Milletvekili Abdullah Koç zamlara kayıtsız kalmadı. Meclis’e sunulmaya hazırlanan akaryakıt fiyatlarındaki KDV ve ÖTV değişikliğinin geçerli olması halinde benzin ve motorine aşağı yukarı 5 liralık bir indirim gelebilecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki zamların sonrasında 20 TL sınırını aşan benzin ve motorin, otomobil sahiplerini son derece zor halde bıraktı. İstanbul ile Ankara başta olmak üzere toplu ulaşım ile eş güdümlü otobüs fiyatlarına da zam geldi. Bu zaman içinde yaşanan dalgalanmayla birlikte motorin ve benzinin litresi 20 lirayı yaşarken LPG’nin pompa fiyatı da 12 liraya kadar yaklaştı.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Yaşanan bu ilerlemelerle eş güdümlü mağdur halde kalan otomobil sahipleri bir an evvelce zamların geri çekilmesi tarafında görüş söylerken Ağrı Milletvekili Abdullah Koç doğrultusundan Meclis’e iletilen KDV ve ÖTV yasasında farklılık yapılmasına dair yasa önerisi komisyona aktarıldı. Akaryakıt fiyatlarında KDV ve ÖTV indirimi olması halinde benzin ve motorin fiyatlarına ortalama olarak 6 liralık bir indirim uygulanacağı iddia edildi.

İstanbul Benzin, Motorin, LPG Fiyatları Güncel

Benzin: 19.01 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 22.04 TL'den satılıyor

LPG (Otogaz): 11.75 TL'den satılıyor

Güncel Ankara Benzin, Motorin, LPG Fiyatları

Benzin: 19.01 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 22.12 TL'den satılıyor

LPG (Otogaz): 11.97 TL'den satılıyor

Güncel İzmir Benzin, Motorin, LPG Fiyatları 

Benzin: 19.12 TL'den satılıyor

Motorin (Mazot): 22.13 TL'den satılıyor

LPG (Otogaz): 11.69 TL'den satılıyor