Yurt çapında yaşanan oldukça fazla şekilde artan enflasyon oranları sonrasında asgari ücrete 2. kez zam yapılması gündeme geldi. Bilindiği gibi Ocak ayında asgari ücret tutarı 4.250 TL olmuştu. Bu yapılan bu artış sonrasında yüksek enflasyon maaşları eritti. yapılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi.

İkinci asgari ücret zammı açıklaması yapıldı! Milyonlarca çalışanlar bayram etti! İşte yeni asgari ücret maaş tutarı... Türkiye’de aşağı yukarı 12 milyon asgari ücretli çalışan vatandaş bulunmaktadır. Asgari ücret zamları bu anlamda oldukça önemlidir. Asgari ücretli çalışanlar yüksek enflasyon karşısında adeta fakirleşmiş durumda. Elektrik, doğalgaz ve gıda ürünlerine yapılan zamlar vatandaşların belini büktü. Milyonlarca çalışan bu haberler göz önüne alındığında ikinci asgari ücret zammını Temmuz'da bekliyor. 


BAKAN'DAN İKİNCİ ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bugünlerde asgari ücret tartışmaları gerçekleşiyor tekrar. Ben bunu çok anlamlı bulmuyorum. Asgari ücrete yılbaşında kayda değer bir artış yaptık. Asgari ücrete zam hususu yılsonunda tekrar değerlendirilecek bir mesele" demişti. Fakat sokaktan gelen sesler o yönde değil iğneden ipliğe her şeye yüksek zamlar yapılmış durumda. Ve bu bağlamda asgari ücrete zam yapılması da kaçınılmaz gibi duruyor. AK Parti'li bazı isimlerde asgari ücrete zam yapılması yönünde görüş birliği içinde. Ankara'dan gelen haberler bu anlamda milyonlarca asgari ücretli çalışanı mest edecek. 

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

ASGARİ ÜCRETE 2. ZAM KULİSLERDE DİLLENDİRİLİYOR

Temmuz ayında çıkacak enflasyon oranlarına göre asgari ücrete zam yapılması bekleniyor. Enflasyon rakamlarının yine yüksek çıkması sonrasında asgari ücrete zam yapılacak. Kulislerden gelen bilgiler ışığında asgari ücrete 750 TL zam yapılması bekleniyor. Böylelikle net asgari ücretin 5.000 TL olması hedefleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bununla ilgili olarak gereğini yapmaya hazırız şeklinde açıklama yapmıştı. Marketlerde fiyatlar adeta tavan yaparken a'dan Z'ye her şeye zam gelirken asgari ücrete zam yapılması kaçınılmaz olarak gözüküyor. Asgari ücret zammı haberlerinin takipçisi olacağız.