Halkbank ve İNG Bank, araç fiyatları düşmüşken araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara harika bir fırsat yarattı. Faizleri düşürdü, erteleme şansı verdi.

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Halkbank ve İNG Bank, araç alma hayali kuran vatandaşlar için faiz indirimi yaptı. Bunun yanı sıra kredi geri ödemelerini de 3 ay erteleme fırsatı verdi. Başvuruların hem online platformlardan alındığı hem de banka şubelerinden alındığı bu kampanyalara rekor başvuru geldi.

İNG BANK TAŞIT KREDİSİ

Taşıt kredisi konusunda en çok tercih edilen bankalardan biri olan İNG Bank, araç sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyen kişilere 48 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Yüzde 1,69’dan başlayan faiz oranı uygulanan bu kredi sayesinde sıfır araç veya 8 yaşa kadar olan ikinci el araç alabileceksiniz. Hayallerinizdeki araca kavuşmanız için yardımcı olacak İNG Bank taşıt kredisi kampanyasında esnek ödeme planları sunulmakta ve müşterilere kendi ödeme planlarını yaratma fırsatı tanınmaktadır. Ödeme planlarından örnek vermemiz gerekirse; 18 ay vadeli olarak 50 bin liralık taşıt kredisi kullanan müşteriye yüzde 1,69 faiz uygulanmaktadır. Bu kredi için aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı 3.368 liradır. 24 ay vadeli 50 bin lira taşıt kredisi için yüzde 1,99 faiz uygulanır. Bu kredi için aylık 2.792 lira taksit ödemesi yapılır. Maksimum vade ile yani 48 ayda ödeme yapmak isteyen müşterilere yüzde 2,19 faiz uygulanır ve 50 bin liralık kredi için 1.884 lira taksit ödemesi yapılması gerekir.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ

Düşük faiz oranları ve ödeme erteleme seçenekleri ile araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara Halkbank’ın “Yeşil Işık Taşıt Kredisi” adlı kampanyasını ilaç gibi geldi. 48 aya varan vade seçenekleri sunulan bu kredi diğer bankalara göre en düşük faizli taşıt kredisidir. Hem 0 km araçlar için hem 2. el araçlar için kullanabileceğiniz bu kredinin faiz oranları yüzde 1,59’dan başlamaktadır. Bu kredi kampanyasının en büyük avantajı ödemelerin 3 ay sonra başlayacak olmasıdır.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

Halkbank’tan, 0 km araçlar için alacağınız 50 bin liralık Yeşil Işık Taşıt Kredisini 48 ay vadeli olarak ödemek isterseniz yüzde 1,59 faiz uygulanmaktadır. Bu kredi için aylık olarak ödemeniz gereken taksit miktarı 1.599 liradır.

7 yaşını geçmeyen ikinci el araçlar için 48 ay vade ile kullanacağınız 50 bin liralık taşıt kredisi için sunulan faiz oranı yüzde 1,61 olarak belirlenmiştir. Bu kredi için aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı ise 1.607 lira olarak hesaplanmıştır.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Her iki bankanın taşıt kredisi başvurusu için bankaya teslim edilmesi gereken belgeler şunlardır;

·       Başvuru yapan vatandaşın nüfus cüzdanı fotokopisi

·       Son 3 aya ait su, elektrik, doğalgaz, ev telefonu faturalarından birisi veya ikametgah belgesi

·       Çalışma durumuna göre gelir belgesi

-Ücretli çalışanlardan; son aya ait maaş bordrosu fotokopisi veya firmanın imza sirkülerli maaş yazısı

-Serbest Meslek sahiplerinden; son yıla ait vergi levhası fotokopisi, varsa meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi, son yıla ait vergi dairesi onaylı hesap vaziyeti ve eki işletme hesabı özeti

-Emekli vatandaşlardan; ilgili sosyal güvenlik kurumu tarafından düzenlenmiş kimlik belgesi, kişinin gelirini belgeleyen banka hesap cüzdanı fotokopisi

-Çiftçilerden, çiftçilik belgesi

-Tüzel kişilerden; Son yıla ait noter onaylı imza sirküleri, son 3 yıla ait “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik” hükümlerinde belirtilen esaslara uygun bir şekilde temin edilmiş bilanço ve gelir tabloları ve en son ay mizanı, son yıla ait vergi levhası fotokopisi ve Anonim Şirketlerde en son genel kurul toplantısına ait, varsa Hazirun Cetveli, Sermaye ortaklık yapısını ve Şirket Ana Sözleşmesini gösteren Türk Ticaret Sicil Gazeteleri istenmektedir.