Yapı Kredi Bankası düşük faizli esnek ödeme planlı konut kredisi kampanyasını duyurdu. TOKİ’den ev alamayan vatandaşlar bankaya akın etti.

Özel bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan birisi olan Yapı Kredi, uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için harika bir konut kredisi kampanyası hazırladı. Uzun vade seçenekleri ve esnek ödeme planları ile herkese ödeme kolaylığı sunan Yapı Kredi, kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara uygun faiz oranları ile kredi vermeye devam edecek. Diğer bankalara kıyasla avantajlı faiz oranlarından faydalanarak ev almak isteyen vatandaşlar kampanyanın detaylarını araştırıyor.

Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek! Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek!

Ev sahibi olmanın giderek imkansızlaştığı, fahiş kiraları ödemenin zorlaştığı bu dönemde, bankalar çeşitli kampanyalar oluşturarak vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Özel bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, müşterilere ödeme zamanlarını ve taksit tutarlarını kendileri belirleyebileceği bir konut kredisi kampanyası oluşturduğunu açıkladı. Özellikle Sosyal Konut Projesi’nden yararlanamayan vatandaşları sevindiren bu haberin detayları merak edildi.

Banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan başvuru yapabileceğiniz bu kredide 120 aya varan vade seçenekleri sunuluyor. Bir an önce kredi ödemelerini bitirmek isteyen vatandaşlar daha kısa vade süresi seçerken, kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 120 ay vade seçeneğini kullanıyor. Dileyen müşteriler, konut kredisi ara ödemesi yaparak kalan taksit tutarını azaltabiliyor ve kalan miktarını vade sürecinden önce ödeyerek konut kredisi borcunu erkenden kapatabiliyor. Söz konusu kredi kampanyasında tek başına ev alamayan veya yatırım yapma amacıyla ev almak isteyen vatandaşlara, iki kişi ortak konut kredisi çekme fırsatı da sunuyor.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

120 ay vade ile 100.000 liralık konut kredisi çeken bir müşteriye yüzde 2,49 faiz oranı uygulamaktadır. Bu kredinin aylık ödemesi 2.627 lira olarak belirlenmiştir. 100.000 liralık kredisini daha erken kapatmak için 60 ay vadeli olarak ödemek isteyen müşterilere de yüzde 2,49 faiz uygulanmaktadır. 60 ay vadeli kullanımda aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı 3.227 lira olarak belirlenmiştir. Söz konusu kredinin tahsis ücreti 500 lira, ekspertiz ücreti 1728 lira ve ipotek tesis ücreti 405 liradır. DASK sigorta primi ise yıllık 120 lira olarak belirlenmiştir.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi’nin hazırladığı konut kredisi kampanyasına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız dilerlerse şubelere gitmelerine gerek kalmadan resmi internet sitesi üzerinden, Yapı Kredi Bireysel İnternet/Mobil Şubelerinden 7/24 yapabilirler. Bu işlemi yaparken; Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ya da Yapı Kredi Mobil’de yer alan Krediler menüsünden "Konut Kredisi Başvurusu"mu seçip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dileyen müşteriler banka şubelerine bizzat giderek de kredi hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilir.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yapı Kredi Bankası'na konut kredisi başvurusu yaparken teslim etmeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler hem başvuru yapan kişiden hem de varsa kefilinden istenmektedir.

·       Nüfus cüzdanı fotokopisi

·       Kişinin çalışma durumuna göre Gelir Belgesi

·       Son 2 aya ait olacak şekilde güncel maaş bordrosu veya antetli kağıda yazdırılıp şirket yetkililerine imzalatılmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi

·       Serbest meslek sahibi olan vatandaşlardan son vergi levhasının fotokopisi

·       Emekli vatandaşlardan maaş cüzdanlarının fotokopisi

·       Kira geliri olan vatandaşlardan tapu ve kira kontratı fotokopisi talep edilmektedir.

·       Yukarıda yer alan belgelerin yanı sıra; Müşterinin adına düzenlenmiş ve son 3 ay içinde alınmış; elektrik, telefon, su veya doğalgaz faturası aslı ya da son 3 ayda alınmış ikametgâh belgesi, müşterinin satın almak istediği konutun tapu fotokopisi, yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Başvurusu istenmektedir.