Dünyada petrol fiyatları giderek derinleşiyor. Brent petrolün varil fiyatı bugün yeniden 113 Doların üstüne çıktı. Bu da akaryakıt zammını beraberinde getirdi. Bir türlü önü alınamayan benzin ve motorin fiyatlarına bugün yeniden zam gelecek. Hem de bu zam bir hayli kallavi olacak.

Koronavirüs salgınının etkileri bitmeden Ruusya’nın Ukraya’yı işgal etmesi ile brent petrol fiyatları aldı başını gidiyor. Petrol fiyatları geçtiğimiz hafta düşüşe geçmiş ve 99 Dolar seviyelerine gerilemişti. Brent Petrol fiyatlarının düşmesi ile birlikte herkes indirim bekliyordu ancak yapılan indirimler oldukça küçük olmuştu. Çin'de yaşanan gelişmeler sonrasında brent petrol fiyatları yeniden yükselişe geçti ve Geçtiğimiz günlerde motorine 1 lira 79 kuruş zam yapıldı.

Ancak brent petrol fiyatlarının yükselişi durmuyor. Dünyanın en büyük ithalat açılarından biri olan Çin koronavirüs salgını ve bakar sayılarındaki artışı bahane ederek kısıtlamalara gitme kararı aldı. Şimdi Yaşanan bu gelişmeler ve Libya'da az da yaşanan sorunların devam etmesi nedeniyle petrol fiyatları da yükselişe geçti. Bugün brent petrol fiyatları 114 dolara kadar yükseldi.

Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek! Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek!

Benzin ve motorine zam gelecek

Brent Petrol fiyatlarında yaşanan bu yükseliş sonrasında akaryakıt sektörü temsilcileri benzin ve motorine yeni zamların geleceğini duyurdu. Akaryakıt sektörü, brent Petrol fiyatlarındaki düşüşü olduğu gibi pompaya yansıtmamızı ancak Yükselişi hızlı bir şekilde zam olarak fiyatlara yansıtmayı planlıyor. Her gün benzin ve motorin fiyatlarına yüksek zamlar gelmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de brent petrol fiyatlarındaki artışın devam etmesi halinde benzin ve motorin fiyatları bir hayli artacak.

19 Nisan 2022 güncel motorin ve benzin fiyatları

Henüz Brent Petrol fiyatlarındaki artış pompaya yansımadı. Bu gece itibariyle zam gelmesi bekleniyor Ancak şu anda güncel benzin ve motorin fiyatları şöyle; İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 TL, motorinin litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 22, Avrupa Yakası'nda 20 1,98 TL Ankara'da benzinin litre fiyatı 19,10 TL Birgül motorinin litre fiyatı 22,8 TL. İzmir'de ise benzinin ortalama litre fiyatı 19,11 lira iken motorunun litre fiyatı ise 22,1 TL'den satılıyor.