Araç Sahiplerine Kritik Uyarı Yapıldı: Benzin ve Mazot Ne Olacak?

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmalar durulmuyor. Gece yarısından itibaren pompa fiyatları da güncellendi. Habere göre indirimli LPG yani otogaz fiyatı benzin fiyatı ve motorin fiyatları belli oldu. Peki, İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde otogaz benzin ve motorinin fiyatları ne kadar değişti. Uzun süredir devam eden Rusya Ukrayna savaşı sonrasında brent petrol fiyatları da dalgalı bir fiyat politikası ile devam ediyor.

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Aynı zamanda dövizlerdeki kur oranlarının dalgalanması sebebiyle benzin motorin ve otogaz fiyatları bazı zamanlarda yükselişe geçerken bazı günlerde de indirim yapılıyor. 2 Mart itibari ile güncel akaryakıt fiyatları ise haberimizde.

Dalgalı Kur ve Ukrayna Savaşı Petrol Fiyatlarını Dalgalandırmaya Devam Ediyor

Uzun süredir devam eden Rusya Ukrayna Savaşı’nın krizleri halen devam ederken brand petrol fiyatları da döviz kurundaki artışlar ile birlikte dalgalanmaya tekrardan başladı. Bu iki sebepten dolayı benzin motorin ve otogaz fiyatları da değişkenlik gösteriyor.

Maalesef ki araç sahiplerine zam ve indirim haberleri olarak yansıyor. Bu haber neticesinde motorin fiyatlarında ardı arkasına indirim yapılırken Bu sebepten dolayı benzin fiyatlarıyla neredeyse eşit bir hale geldi. Sevindirici bir haber olarak da otogaz yani LPG fiyatları çok uzun süreden bu yana herhangi bir şekilde dalgalanmıyor.

Akaryakıt Fiyatlarında Son Durum Ne

Benzin ve motorin fiyatlarındaki dalgalanmalar haberlere indirim ya da zam haberleri olarak yansıyor. Geçtiğimiz günlerde akaryakıt sektöründeki indirim haberleri yer almıştı ancak son indirimlerin hemen ardından da oluşan fiyat bilgileri henüz netlik kazanmadı. Güncel olarak İstanbul’daki benzin fiyatı 20.42 motorun fiyatı 20.61 ve otogaz fiyatı 11.73 olarak sabit kalırken Ankara ilinde benzin fiyatları 20.78 motorun fiyatları 21.02 otogaz fiyatı ise 11.99 olarak alıcı buluyor.

İzmir’in ne bakıldığında da benzin fiyatları 20.75 motorun fiyatı 21.08 ve otogaz fiyatı 11.79 olarak satışa sunulmakta. Opet ise yapmış olduğu bir duyuru ile bu fiyatları üzerinden yapılacak tek seferdeki 300 TL’lik akaryakıt ödemelerinde farklı günlerde 4 defa olmak üzere toplamda 40 TL yakıt puan kazandıracağını da duyurdu.