Motorin indirimi sonrasında benzin fiyatlarında indirim merakla bekleniyordu. Nihayet Benzine de indirim geliyor. Benzine 2 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 80 kuruş indirim uygulanacak. Yani benzin indirimi bu geceden itibaren geçerli olacak.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Motorin fiyatları 30 ve 31 Mart tarihinde üst üste yapılan indirimlerle bir nebze de olsa düşmüştü. Vatandaşlar ise Benzine ne zaman indirim gelecek sorusuna yanıt arıyordu. Nihayet benzin indirimi içinde tarih belli oldu. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine indirim gelecek. Yani Brent Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş benzin fiyatlarına yansıyacak.

Benzine 80 kuruş indirim uygulanacak

2 Nisan 2022 gece yarısı itibariyle Yani bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 80 kuruş indirim uygulanacak. Sektör kaynakları Brent Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün pompa fiyatlarına yansıyacağını belirtti. Yapılacak olan indirimle birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 liraya düşecek.

arac-sahiplerine-mujde-2-nisanda-benzine-indirim-geliyor-80-kurus-dusecek-2

Motorin fiyatlarında değişiklik olmayacak

Motorin fiyatlarında ise bu gece bir değişiklik olmayacak. 30 ve 31 Mart tarihlerinde motorin fiyatlarına 1 lira 50 kuruş ve 88 kuruş olmak üzere iki kez indirim uygulanmıştı. O nedenle bu akşam motorin fiyatlarına bir indirim gelmeyecek.