Ekmekteki maliyet gittikçe artıyor. Artık o şehirde de ekmek zamlı halde satılacak. 1 TL'lik fiyat artışı hangi şehirde gerçekleşti? Belediyeden gelen açıklama sonrasında artık bir şehrimizde daha 2023 ekmek fiyatı arttı.

Ekmek fiyatındaki ciddi artışla birlikte çeşitli detaylara yer verildi. 2023 yılında bir süredir zam yapılması üzerinde konuşulan ancak Belediye'nin bu konuda geri adım attığı ekmek zammına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylardan itibaren ekmek zammı pek çok şehir için ana gündem haline geldi.

Ekmek Fiyatları Kaç TL Oldu?

Sivas'ta ekmeğe zam geldi. Normalde 200 gram ekmeğin 3,5 TL'ye satıldığı biliniyor. Gelen 1 TL'lik zam neticesinde ekmeğin tanesi 4,5 TL oldu. Bu zam ilk başta fırıncıların isteği üzerine gerçekleşmedi. Ancak fırıncılar bakkallara ve marketlere ekmek vermeyi durdurunca komisyonu kendilerine aktarmış oldular ve zam kararı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Bazı Fırınlar 2,5 TL'ye Satıyor!

Öte yandan bazı bağımsız fırıncıların ekmeği 2,5 TL'ye satmaya devam ettikleri bilgisi de iletilidi. Bu gelişme neticesinde fırınlardan gelen adımlar ilgi ile takip ediliyor. 2,5 TL'lik ekmek satışında nasıl kâr ettiklerine anlam verilemedikleri diğer fırıncılar tarafından izah edilmekte. 200 gram ekmek ortalama 4,5 TL iken 300 gram ekmek ise 7,5 TL'den satışa sunulacak. Öte yandan ekmek ve unlu mamullerde artan maliyetler fırıncıların giderlerini yükseltmiş durumda. En çok da bu yüzden ekmeğe zam yapıldı. Önümüzdeki aylarda maliyetlerin tekrar artması gibi bir ihtimal ile karşılaşılır ise ekmek kaç TL olur merak edilmekte. Unlu mamullerdeki fiyat skalası ve zam gelişmelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.