Asgari ücrete yapılacak zamla ilgili komisyondan gelen haberler dikkat çekiyor. Asgari ücrette son durum nedir? 2023 yılı zammına dair sendikaların açıklamaları gündem oldu. İşte olası enflasyon oranları ve refah payı ile birlikte 2023 asgari maaş...

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile birlikte gerçekleştirilen toplantı ile birlikte kaç TL zam yapılacağı hakkında kesin sonuç açıklanacak. Bakanlık ve sendikaların ortak görüşmesindeki son durum merak edildi. Asgari ücretin 2023 yılında açlık sınırı olan 7785 TL'den başlayacağı belirtilmişti. Sendikaların bu konudaki tavrının net olduğu düşünülüyor.

Asgari Ücret Belirlendi mi?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun çalışmaları Aralık ayı boyunca sürecek. Şu an için resmi bir karar verilmiş değil. Dolayısıyla asgari ücrette bir açıklama yapıldığı vakit duyurulacaktır. 2023 yılı zammı için enflasyon oranlarının ve refah payının etkili olacağı bilinmekte. 

maaşiç

Beklentiler 7845 TL'yi Gösteriyor!

Asgari ücret için yapılan anketler ve işverenlerin görüşleri de 7845 TL'yi gösteriyor. Henüz net bir karar verilmemekle birlikte emekli ve memur maaşı da kısa süre içerisinde zamlanacak. Bu noktada en etkili zam elbette asgari ücrete uygulanacak olan zamdır.