Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş'ın bugüne kadar öngördüğü her şey birer birer gerçekleşmişti. Şimdi de asgari ücret için umutlandıran bir açıklama yaptı.

Ülkeden iflas sesleri yükselirken, çöken ekonominin altında kalan asgari ücrete ara zam beklentisi de süryor. Bu arada AKP'den ise birbiri ile çelişen açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son olarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyareti öncesi asgari ücret zammı için Aralık ayını işaret etmişti ancak resmen oyları eriyip, insan içine çıkamaz duruma gelen iktidarın bir ara zam yapmak zorunda kaldığı kamuoyunda da dillendirilmeye başlanmıştı.

15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI! 15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI!

Bu konu ile ilgili en dikkat çeken açıklama ise Ekonomist Özgür Demirtaş'tan geldi. Erdoğan'ın açıklamasına da gönderme yapan Demirtaş sosyal medya hesabından durumu şöyle açıkladı;

"1) Sayın Cumhurbaşkanı zamanı Aralık’dır demişken benim başka bir tahmin yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. Yine de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur ama bu enflasyonda yine işe yaramaz…

2) Her ne kadar gündemimizde Asgari ücret artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar gibi asgari ücrete bir zam daha yapılacağını, ilk başta her zamanki gibi sevinileceğini ama Kış geldiğinde o zammın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…"