2023 yılında asgari ücrete yapılacak ara zam için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Milyonlarca çalışanın 8506 TL'lik maaşı yüzde kaç artacak? Merakla beklenen maaş artışında son durumu sizlerle paylaşıyoruz.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Asgari ücretli çalışanların emeklilere yapılan maaş zammından sonra kendileri için de zam beklentisi olduğu belirtiliyor. Gelen bilgilerle beraber asgari ücretli için yüzde kaç zam yapılacak belli oldu mu? Milyonlarca çalışanın beklentileri karşılanacak mı merak konusu haline geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen açıklama sonrasında asgari ücretlilere yapılacak maaş zammı için Temmuz ayı gösterildi. Yılın ikinci altı aylık dönemi için ara zam kararı uygulanacak. Hal böyle olunca Nisan ayında zam yapılmasını isteyenlerin birkaç ay daha beklemesi gerekecek.

Yüzde Kaç Ara Zam Yapılacak?

Haziran ayına kadar ki süreçte enflasyon oranları ve alım gücünün düşüş yüzdesine göre çeşitli değişkenler incelenecek. Asgari ücret zammı için şu andan kesin tarih verilemiyor. Ancak uzmanlar, ortalama %30'luk bir zam yapılmasının muhtemel olacağını düşünmekte. Yani asgari ücret 10.000 TL'nin üzerine çıkabilir.