Kadrolu çalışanlar maaşını kontrol etsin. Çünkü önemli bir zam yapıldığı öğrenildi. Çalışanların maaşlarında şaşırtan artış meydana geldi. %63'lük zamdan kimler yararlanacak? İşte güncel maaş zammı duyurusu...

İşçi maaşında önemli gelişmeler yaşanıyor. Kadrolu olarak çalışan işçilere yapılacak maaş ödemesi artacak. Bu doğrultuda zam duyurusu yapıldı. Peki hangi çalışanlar bu ödemeden faydalanabilecek?

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

Belediyeden Zam Duyurusu Geldi!

Mezitli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden sonra maaşlara zam geldiği öğrenildi. Belediyenin resmi açıklamasında ise %63 oranında zam yapıldığı netleşti. İşte aşağıda yer alan açıklama:

“Depremler, doğa olayları ve enflasyonun artışı nedeniyle ülkemizde ciddi derecede ekonomik kriz yaşanıyor. Bu olumsuzluklara rağmen sendika yetkilileri ve iş yeri temsilcimizle görüşerek, toplu sözleşme üzerinden çok fazla zaman harcamadan uzlaşı sağladık. Kıdemlilik zammını 0,90 TL iken 2 TL’ye çıkarttık, Ramazan ve kurban bayramları için ciddi artışlar sağladık. Ortalamaya vurduğumuzda yüzde 63’lük bir artış söz konusu oldu.”

Sendikalar Maaş Zammı İstiyor

Sendikalar, ilgili kurumlardaki çalışanlar için alım gücünü artıracak düzeyde maaş pazarlığına oturmaktadır. Bu sayede çalışan maaşı da beklenti ölçüsünde yükselmektedir. Belediye personellerinin önemli bir kısmı ise imzalanan toplu iş sözleşmesinden yararlanıyor.