Asgari ücretli çalışanlara verilen maaş artık siz de alabileceksiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, resmi açıklamayı yaptı. Eğer bu şartı karşılıyorsanız 8500 TL ödemeniz hayırlı olsun. İşte detaylar...

Asgari ücretlilere verilen net maaş, 8506 TL olarak açıklanmıştı. 2023 yılı başından itibaren bu seviyede ödeme yapılıyor. Şimdi ise öyle bir gelişme meydana geldi ki belirli ödemeler asgari ücret seviyesi ile birleşti. Yani asgari ücretli çalışan gibi her ay devletten yardım parası alacaklar. Bu ödeme kimlere yapılacak? Dikkat, listede sizde olabilirsiniz.

Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek! Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek!

Gazi Aylıklarına Zam Yapıldı!

Gazi aylıkları (maaşı) için önemli bir zam duyurusunda bulunuldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklama sonrasında gazi aylıklarının asgari ücret seviyesine yükseldiğini onayladı. Bu gelişmeyle birlikte asgari ücrete yeni zam gelirse gazi maaşlarına da gelecek mi sorusu sorulmakta.

İşte Bakan Vedat Bilgin'in o açıklaması:

”Meclise sunduğumuz çalışmayla; Gazilerimize ödenen aylıkları asgari ücret düzeyine çıkarıyoruz. Düzenlememizle Gazilerimiz arasındaki aylık farklılıklarını da ortadan kaldırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Devlettir ve vatana fedakarca hizmet etmiş Gazilerimizin yanındadır.” 

Gazi Aylığı Kimlere Verilir?

Vazife/harp malulü olarak değerlendirilen vatandaşlara gazi aylığı bağlanmaktadır. Çeşitli terör saldırılarında yaralanan vatandaşlara gazilik unvanı verilmektedir. TSK personellerinin dul ve yetimlerine de aylık bağlanmaktadır. Bu kapsamda yalnızca gazi aylık maaşı verilmez, aynı zamanda çeşitli imkanlar da sağlanır. Gazi maaşlarına ilişkin yeni bir gelişme yaşanması durumunda sizlere güncel bilgileri aktaracağız. Şimdilik zamma dair böyle bir açıklama yapıldı.