SGK'lı emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyesinin ne zaman ödeneceği belli oldu. Nisan ayında SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve EYT'liye özel ikramiye ödemeleri hesaplara yatırılacak. İşte alacağınız maaş tarihine göre ikramiye için belirlenen özel tarih...

SGK emeklilerine yapılacak ikramiye ödemesi için tarihler merak ediliyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar ne zaman ikramiye ödemesi alabilecek? Ramazan ve Kurban Bayramı için yapılan ödemelerde önemli bir zam gelişmesi yaşanmıştı.

İkramiyelere %82 Zam Yapıldı!

Bayram ikramiyeleri %82 zam ile 1100 TL yerine 2000 TL olarak ödenecek. Bu gelişme emekliler için fazlasıyla önemliydi. Bir süredir bayram ikramiyelerine zam yapılmıyordu. Ancak 2023 yılı itibarıyla güncel olarak dini bayramlarda 2000 TL olmak üzere toplamda ise 4000 TL'lik ödeme yapılacak. Emekliler bu ödemeleri hesaplarından çekebilecek. İlk defa emekli olacaklar için de bayram ikramiyesi verilecek mi merak ediliyor.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

EYT'liler de İkramiye Alabilecek!

EYT'lilerin de emekli ikramiyesi alabileceği netleşti. Bu sayede emekliler, maaşın yanı sıra promosyon ve ikramiye gibi üç farklı koldan ödeme alma imkanına erişecek. Toplu ödemeler için milyonlarca emekli beklemeye geçti.

SGK Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

SGK'lı emeklilere verilen bayram ikramiyesinde ödeme tarihleri aşağıdaki gibidir:
SSK'lı emeklilerin alacağı Ramazan
Bayramı ikramiyeleri;

- Ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanların 14 Nisan'da,

- Ödeme günü 21, 22, 23 olanların 15 Nisan'da

- Ödeme günü 24, 25, 26 olanların 16 Nisan'da yapılacak.

Bağ-Kur emeklilerinin alacağı Ramazan Bayramı ikramiyeleri;

-Ödeme günü 25 ve 26 olanlara 17 Nisan'da

- Ödeme günü 27 ve 28 olanlara 18 Nisan'da ödenecek.