Asgari Ücretli çalışan vatandaşlar için 1000 TL nakit yardımı müjdesi geldi. 1000 TL Nakit yardımı almak için başvurular açıldı.

Milyonlarca asgari ücretli çalışan için beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat açıkladı! Asgari ücretlilere 1.000 TL nakit yardım ödemesi yapılacak. Asgari ücret ile geçinmeye çalışan vatandaşlara Devlet desteği müjdesi verildi, başvurular başladı. Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Ülkemizde toplumun büyük bir kesimini oluşturan asgari ücretli çalışanlara yönelik önemli destek müjdesi geldi. Özel sektörde asgari ücretli olarak çalışarak geçim derdi taşıyan milyonlarca çalışana 1.000 TL nakdi yardım yapılacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçen günlerde verilen müjde ile asgari ücretlilere yönelik olarak 1.000 TL fatura desteği duyurulmuştu. Söz konusu yardımla ilgili Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Akkol asgari ücretliler için hayata geçirilen 1.000 TL fatura desteğine ilişkin konuşarak hem çalışanlardan hem de işverenlerden sağlanacak bu yardım hususunda vergi alınmayacak olmasının önemli olduğunu belirtti.

Son dönemde artan enflasyon ve özellikle Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte küresel tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntıların ekonomileri tehdit eder hale geldiğinin altını çizen Başkan Akkol, enflasyon riskinin ülkemizdeki yansımalarının hissedilir derecede sürdüğünü sözlerine ekledi.

Başkan Akkol konuşmasının devamında "Geçtiğimiz seneden farklı bir konjonktür var. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yılbaşında asgari ücrette işçi, işveren ve kamunun mutabakatında tarihi bir artış yapıldı. Buna ek olarak, tarihi bir düzenleme ile tüm çalışanların asgari ücrete kadarki gelirlerine vergi muafiyeti getirildi. Bu çok az ülkede olan bir uygulama. Yıl boyunca çalışanımızın emeğini enflasyona karşı korumak için yine temmuz ayında asgari ücret düzenlemesini hep beraber hayata geçirdik." şeklinde konuştu.

ASGARİ ÜCRETLİLERE 1.000 TL FATURA DESTEĞİ

Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor! Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor!

Asgari ücretli çalışanlara yönelik 1.000 TL fatura desteğinin detayları netleşti. Önceki sistemde 1000 TL sosyal yardım ödemesi alan bir asgari ücretli çalışan, asgari ücretteki vergi yükü nedeniyle SGK primi ve gelir vergisi olarak 400 TL geri ödeme yapmak zorunda iken şimdi 1000 TL vergisiz olarak kesintisiz bir şekilde çalışana ödenmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı üzere kış aylarında asgari ücretli çalışanlara yapılacak 1.000 TL fatura yardımı işveren tarafından işçilere yapılacak. İşveren bu yardım ödemelerini vergiden düşebilecek. Çalışanların ve işverenlerin bu yardım için hiçbir başvuru yapması da gerekmeyecek. Vergi beyanında işveren tarafından gider olarak gösterilmesi yeterli olacak.