Aşılamada Yeni Safha! 35 yaş Üstü Vatandaşlar da Aşılanacak

Bir yıldan uzun bir süredir ülkemizin etkisi altında olduğu koronavirüste adım adım sona yaklaşılıyor.  Virüse karşı mücadelede aşının önemi çok büyük.

Gündem 19.06.2021 - 01:11 19.06.2021 - 01:11 Berkay Keskin

Türkiye’de de öncelikli grup olarak,  65 yaş üstünde  bulunanlar ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler aşılandı. Kritik yaş aşılandıktan sonra yavaş yavaş meslek gruplarına ve belli yaş grup aralıklarına aşılanma hakkı tanındı. Koronavirüs salgını ile mücadelede önemli yer tutan aşılamada yeni bir safhaya geçiliyor. Yarından itibaren 35 yaş üstü vatandaşlar da randevularını aldıktan sonra koronavirüse karşı aşılarını yaptırabilecek. Aşılamada yavaş yavaş  yaş gruplarında küçük yaşlara doğru gidiyor. Aşılanma son sürat devam ederken, her geçen gün aşılanan vatandaş sayısı da giderek artıyor.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından her gün güncel olarak koronavirüs aşısına ilişkin bilgiler paylaşıyor.
Türkiye'nin koronavirüs mücadelesi hız kesmeden devam ederken aşılamada yeni bir aşamaya daha geçiliyor. Son olarak 40 yaş üstü vatandaşların randevu taleplerinin alındığı aşılama takviminde 35 yaş üstü vatandaşlar için de aşı müjdesi geldi. 

Yarından itibaren 35 yaş üstü vatandaşlar da randevularını aldıktan sonra koronavirüse karşı aşılarını yaptırabilecek . Koronavirüs salgını ile mücadelede önemli yer tutan aşılamada yeni bir safhaya geçiliyor.Bilim Kurulu toplantısı sonrasında konuşma yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz. Güçlü sağlık altyapımızla ve halkımızın gösterdiği yoğun teveccüh sayesinde toplumsal bağışıklık hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz" ifadesi kullandı. 

Aşılamada Güncel Veriler  

Sağlık Bakanlığının "covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan güncel verilere göre , 16 Haziran saat 22.30 itibari ile uygulanan birinci doz aşı sayısı 23 milyon 219 bin 44, ikinci doz 14 milyon 28 bin 708 oldu. Toplam doz miktarı 37 milyon 247 bin 752'ye yükseldi.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@