Sosyal medyada Altın Kelebek İçin "Listede olmak istemiyorum" diyen Aslı Şafak, İbrahim Tatlıses detayını hatırlatarak tepki gösterdi.

Bu yıl 48’incisi düzenlenecek olan Altın Kelebek Ödülleri organizasyonunda adaylar arasında yer alan Gazeteci Aslı Şafak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile gündem oldu.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Altın Kelebek Ödülleri adayları arasında gören Aslı Şafak, "Altın Kelebek adayları açıklandı. Kadın sunucular arasındaymışım. Aslında ekrandan burnu görünenler bile listeye alınmış. Geçen yıl yaşam boyu onur ödülü, yaşamını kadın döverek geçiren İbrahim Tatlıses’e verilmişti. O listede olmak istemiyorum. Selametle." ifadelerini sosyal medyadan paylaşarak gösterdiği tepki ile gündem oldu.

ASLI ŞAFAK KİMDİR?

Aslı Şafak işin aslını anlattı - Magazin haberleri

6 Ağustos 1968, Ankara doğumlu gazeteci, televizyoncu ve yazar olan Aslı Şafak, gazeteci-yazar Tayyar Şafak'ın ve Nurten Şafak’ın kızıdır.

1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olan isim okurken  Tercüman'da ekonomi muhabirliği yapmaya başlandı.

1991’de TRT Ankara Televizyonunda Akşama Doğru ve Gün Başlıyor programlarında yapım asistanlığı yaptıktan sonra 1992’de TRT Haber Merkezinde muhabir olarak göreve başladı. 1992-2003 yılları arasında TRT’de ekonomi, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği ve 1994 Ekonomik krizi sonrasında 5 Nisan Kararları'yla ilgili, dönemin ekonomi yöneticileri ve Başbakanı Tansu Çiller ile röportajlar gerçekleştirerek tanındı.

1995- Türkiye’nin Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği anlaşması yapmasıyla birlikte TRT 1’de prime time’de konuyla ilgili canlı programlar hazırlayıp sunan isim, 1996-1998 TRT 1’de sabah haber kuşağı Haber 07’yi hazırlayıp sundu.

2003-2010 yılları arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşadı. TRT’den istifa etmiş olmasına rağmen, Kurumun Londra temsilciliği görevini yaptı ve birçok gelişmeyi yerinden aktardı.

2005 yılında 7 Temmuz ve 21 Temmuz El Kaide Londra saldırılarını ve analizlerini yerinden aktardı ve 2006-2008 yılları arasında Türkiye’de İngilizce basılan The New Anatolian gazetesine dış politika yazıları yazdı.