Atatürk Havalimanı'ndaki yıkımın resmi yazı olmadan başlatıldığı sonunda kabul edildi...

Atatürk Havalimanı'ndaki yıkımın resmi yazı olmadan başlatıldığı sonunda kabul edildi...

Atatürk Havalimanı'ndaki pistlerinin yıkımının resmi evraka dayanmadan başladığı ortaya çıktı.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, resmi yazı gelene kadar havalimanındaki yıkıma ara verildiğini sosyal medyadan "son dakika" olarak bildirdi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’ndaki yıkım faaliyetlerine ara verildiğini aktarırken, yıkımın herhangi bir resmi evraka dayanmadan başladığını kaydetti.

İBB Meclis Üyesi Kıdık, "Resmî yazı gelene dek korsan yıkıma ara verildi" dedi.

Geçen ay havalimanına millet bahçesi yapımı için nedense gizli bir ihale düzenlenmiş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı TOKİ tarafından 29 Nisan'da davet usulüyle yapılan ihaleyi 2 milyar 127 milyon 978 bin liraya Yapı ve Yapı Şirketi almıştı.

PTT Duyurdu! PTT İhtiyaç Kredisi Olarak 40.000 TL Ödemeye Başladı PTT Duyurdu! PTT İhtiyaç Kredisi Olarak 40.000 TL Ödemeye Başladı

Şuan için resmi karar olmayan usulsüz yıkım için gereken yapılabilecek mi bilinmiyor ancak, Her ne yapılırsa yapılsın özellikle milyarlar değerindeki pistlerin neden inatla sökülmeye çalışıldığı akıl almazken, bir ülkede bunun ancak "ihanet" ile yorumlanabileceği biliniyor. Zira amaç sadece bahçe olsa pislere dokunmadan da bunun gerçekleşebileceği biliniyor.