Dün İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı önünden bir video paylaşarak yıkım hazırlığı yapıldığını duyurmuştu. Olayın perde arkası ise bugün sosyal medyada gündem oldu...

Ali Kıdık yaptığı açıklamada, aynı zamanda Rize Havalimanı'nın açılışı olduğunu hatırlatarak, bu açılış sırasında Atatürk Havalimanı'nın yıkılmak istendiğini ve tarihe böyle geçmek istendiğini ifade etmişti.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Ali Kıdık, sosyal medya hesabından, Atatürk Havalimanı güvenlik çitlerinin dışından kendi çektiği videoyu da paylaşımına ekleyerek “Arkamda sıra sıra iş makineleri dizilmiş. Anlaşılan, bir oldu bittiyle yapılan ihale sonrası yıkımına başlanacak. Bugün aynı zamanda Rize Havalimanı açılıyor. Yani, Rize Havalimanını açtıkları günü Atatürk Havalimanını da yıktıkları gün olarak kayıtlara geçmek istiyorlar.” demişti.

Ali Kıdık'ın paylaşımında, "Niyet belli, zihniyet belli. Dün Katar Emiri Ankara’ya geldi, bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün aynı zamanda Atatürk Havalimanının yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz milli değil milli değerlerin düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok niyetinizi alenen belli ettiniz" sözleri ise dikkat çekerken duruma paralel açıklama da geldi.

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesi için ihale yapıldığı ve ihaleyi 2 milyar 127 milyon 978 bin lira ile Yapı&Yapı şirketinin kazandığı bilgisi basına sızmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda

Bu gizli kapaklı ihaleyi duyuran gazeteci Çiğdem Toker, sosyal medya hesabından bu ihalenin gizlilik nedenini şu şekilde açıkladı;

"Atatürk Havalimanı'nı Millet Bahçesi'ne çevirme ihalesinin ilansız, gizli yapılmasının bir nedeni de buymuş: Bir idari işlem olan ihale kararı aleyhine, dava açacak zamanı bırakmamak. 29 Nisan'daki ihaleyi 9 Mayıs'ta duyurabildim İş makinaları girmiş"