İşler durumda olan ve yeni havalimanının kullanılamaması nedeniyle bakanlar tarafından da sık sık kullanılan Atatürk Havalimanı’nın yıkımı için iş makinaları getirildi.

İşler durumda olan ve yeni havalimanının kullanılamaması nedeniyle bakanlar tarafından da sık sık kullanılan Atatürk Havalimanı’nın yıkımı için iş makinaları getirildi.

Tüm itirazlara rağmen hem adı "Atatürk" olduğu için hem de değerli arazisi için, dünyanın en prestijli havalimanlarından olan Atatürk Havalimanı, tüm itirazlara rağmen yıkılmaya başlandı.

İşler durumdaki Atatürk Havalimanı, sayılı şirkete kar sağlayan ve ciddi bir rant alanına dönüşen İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı sonrası AKP iktidarı tarafından kapatıldı.

Atatürk Havalimanı’nın yıkımı için harekete geçtiği görüntülenirken, Yeni Havalimanı’na ise kışın uçakların inememesi ve ulaşım zorluğu yaşandığı gerçeği nedeni ile kaygı da başladı.Atatürk Havalimanı’ndan metro ile istediği yere kolayca gitme imkanı bulunan vatandaşlar extra para ödeyerek havalimanı servisleriyle saatler önceden yola çıkmak zorunda kalmış, diğer taraftan pisti çöken ve kış aylarında hava muafiyeti nedeniyle uçuşların iptal edildiği yeni havalimanına inemeyenler ise Atatürk Havalimanını kullanmak zorunda kalmışlardı.

Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif... Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif...

Olay aslında şaka gibi ve başka bir ülkede olması mümkün değil. Milyonlarca ağacı kesip pist yaptılar, şimdi de kalan iki pisti de kırıp 25 Bin ağaç dikecekler. Ve AKP iktidarı bu yaptığını müjde diyerek "millet bahçesi" güzellemesi ile verirken, bir kesim de ne anlama geldiğini, neler olduğunu anlamadan bilmeden alkışlamaya devam ediyor.

Bir tarih daha yıkılıyor....