Bankalarının ATM'leri üzerinden para göndermek ve para çekmek isteyenlere uyarı geldi. Dakikalar önce zam açıklanırken o ücretler ikiye katlandı.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde bankacılık işlemleri de artık çok daha kolay hale geldi. birçok işlemi yapmak için şubelere gitmek gerekmiyor sadece ATM üzerinden ya da mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden kısa süre içinde işlemleri tamamlamak mümkün. Aynı zamanda ATM'de yapılan işlemler banka şubelerine göre çok daha düşük ücretlerle gerçekleşiyor. Bu sabah saatlerinde yapılan bir açıklama ile ise vatandaşların biraz morali bozuldu. Çünkü ATM'den para transferi yapacakları yakından ilgilendiren habere göre ücretler neredeyse ikiye katlandı. Peki EFT transfer ücretleri ne kadar? ATM EFT ücretleri kaç TL oldu?

Merkez Bankası son dakika açıklaması yaparak bankaların ATM'lerinden yapılan EFT işlemlerinde ücretlerin artırıldığını duyurdu. Sadece ATM işlemleri değil aynı zamanda mobil ve internet şubeler üzerinden yapılan EFT işlemlerinde de ücretlilere zam geldi. Vatandaşlar ATM’lerden EFT ile para transferi yaparken neredeyse artık iki katı masraf ödeyecek. Banka hesabı olanları yakından ilgilendiren kararın detayları haberimizde...

atmden-para-transferi-yapacaklar-dikkat-o-ucretler-ikiye-katlandi-zam-dakikalar-once-aciklandi-3

ATM DEN EFT ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

Vakıfbank EMEKLİLERE Destek Verecek! Devlet Destekli 50.000 TL'ye Kadar Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıfbank EMEKLİLERE Destek Verecek! Devlet Destekli 50.000 TL'ye Kadar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merkez Bankası Sabah saatlerinde ATM üzerinden yapılan EFT ücretleri ile ilgili yeni düzenlemeleri açıkladı. Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren karara göre banka ATM'leri üzerinden yapılan EFT ücretleri neredeyse iki katına çıktı. Bugünden itibaren ATM üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 1000 TL altındaki tutarı ödenecek ücret 2 TL'den 4 TL'ye yükseldi. 1000 TL ve 50 bin TL arasındaki EFT işlemlerinde ise ücret 5 TL yerine 8 TL olarak yeniden belirlendi.

TİCARİ KREDİ ÜCRETLERİ DE DEĞİŞTİ

Resmi Gazetede yayınlanan Merkez Bankası kararı sonrasında ticari kredi ücretleri de değişti. Yeni düzenlemeye göre taşınır ve taşınmazları ilişkin rehin ve ipotek tesisleri ile ekspertiz işlemlerinden alınabilecek ücret yüzde 15 ile sınırlandırıldı. Daha öncesinde bankalar tüm ücreti alabiliyordu.

atmden-para-transferi-yapacaklar-dikkat-o-ucretler-ikiye-katlandi-zam-dakikalar-once-aciklandi-2

FAST LİMİTİ 2.000 TL'YE YÜKSELTİLDİ

Bankalarda EFT ve havale ücreti ödemeden online bankacılık üzerinden 24 saat para transferi sağlayan FAST sisteminde de daha önce 1000 TL olan limit 2.000 TL'ye yükseltildi. FAST sistemi ile birlikte 7/24 artık EFT işlemleri karşı hesaba geçiyor. Ancak sadece 2000 TL'lik tutarda EFT işlemleri için bu sistemi kullanmak mümkün.