ATT Büşra ve sütkızı sosyal medyada bugün en çok konuşulanlar oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından paylaştığı bir video herkesi gözyaşlarına boğdu. Videoda Pendik'te görev yapan acil tıp teknikeri Büşra Durmaz, gittiği bir vaka sırasında terkedilmiş bir bebekle karşılaştı. Bebeğe sütannelik yapmaya başlayan acil tıp teknikeri Büşra Durmaz çektiği videoyu da sosyal medya hesabından paylaştı.

Pendik ilçesinde 112 Acil servisinde görev yapan acil tıp teknikeri Büşra Durmaz isimli bir sağlık çalışanı gittiği vakada terkedilmiş bir bebekle karşılaştı. Bebeğin aç olduğunu fark eden Büşra Durmaz, kendi Bebeği gibi emzirerek minik kızı ambulansa aldı. Kendisinin de 14 aylık bir bebeği bulunan Büşra Durmaz, Terkedilmiş bebeğe Nisa Mihriban ismini verdi. Büşra Durmaz'ın çektiği videoyu Sağlık Bakanı Fahrettin koca da sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılınca ATT Büşra ve sütkızı kısa süre içerisinde sosyal medyada Gündem oldu.

Bebeği buldu ve emzirdi

Acil tıp teknikeri Büşra Durmaz Kayalı çektiği videoda yaşanan olayı anlattı. Olay yerine gittiklerinde terk edilmiş bir bebek bulduklarını belirten Büşra Durmaz, kendisinin de 14 aylık bir kız bebek annesi olduğunu ve bu nedenle de deyin meme isteğinde ağlamasına dayanamayarak emzirdiğini söyledi. Süt annelik yaptığı bebeğe kendi bebeğinin elbiselerini de giydiren Büşra Durmaz aynı zamanda kız ve be Nisa Mihriban ismini verdi. Büşra Durmaz'ın kendi bebeğinin isminin ise Bade Mihriban olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

att-busra-ve-sutkizi-sosyal-medyada-tt-oldu-saglik-bakani-fahrettin-koca-paylasti-herkes-onlari-3

Fahrettin koca sosyal medya hesabından paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin koca da sosyal medya hesabından acil tıp teknikeri Büşra Durmaz'ın çektiği videoyu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin koca paylaştığın videoya “Pendik’te görevli Acil Tıp Teknikerimiz Büşra terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. 14 aylık bebeği olan Büşra kardeşimiz aç bebeği kendi bebeği gibi emzirdi. Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu, Nisa Mihriban” notunu düştü.

Yazdığı mektup herkesi ağlattı

Acil tıp teknikeri Büşra Kayalı Durmaz aynı zamanda Nisa Mihriban bebeğin gelecekte okuması için bir mektup da yazdı. Küçük bebeği bulduğu andan itibaren yaşananları anlatan Büşra Durmaz, yazdığı mektupla herkesi gözyaşlarına boğdu. Büşra Durmaz'ın videosu ve yazdığı mektup kısa süre içerisinde sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.