Ayçiçek yağındaki indirim ihtimali vatandaşı heyecanlandırdı. 5 litresi 135 TL'ye satılan ayçiçek yağı kaç TL'ye düşecek? 100 TL'ye 5 litrelik sıvıyağ satın alınabilecek mi? Uzmanlar, markette uygulanacak indirim konusunda uyarıda bulundu.

Ayçiçek yağı, son dönemde fiyat artışı ile gündeme geliyor. Sıvıyağ satın alacaklar bu habere dikkat etsin. Özellikle de ayçiçek yağındaki son durum ve çok daha fazlasını sizlerle paylaşacağız. 5 litre ayçiçek yağı satın alacakları ilgilendiren bu haberde indirim gelişmesi bekleniyor. 

Citroen C3 Fiyat ve Özellikleriyle Dikkat Çekiyor! Citroen C3 Güncel Fiyat Listesi 29 Mart 2023 Citroen C3 Fiyat ve Özellikleriyle Dikkat Çekiyor! Citroen C3 Güncel Fiyat Listesi 29 Mart 2023

İthalatta Vergi Sıfırlandı

Ayçiçek çekirdeğindeki ithalat vergisinin sıfırlanmasından sonra tonlarca ithal ürün getirildi. Öyle ki beklenenin 3 katı kadar ithal edilince gözler marketlere çevrildi. Uzmanlar, ayçiçek yağının kısa süre içerisinde düşeceğini ifade etti. Bu indirim sonrasında vatandaşın alım gücünde yükseliş yaşanması bekleniyor. Çünkü ayçiçek yağı temel gıda ürünü olmasının yanı sıra sıklıkla kullanılmaktadır. Sıvıyağa olan ihtiyaçtan ötürü vatandaşın cebini de yüksek oranda etkiliyor.

Yağa %20 İndirim Gündemde!

5 litrelik ayçiçek yağı fiyatının 5'te biri kadar fiyat düşüşü sağlaması gündeme geldi. %20'lik indirime dair henüz net bir detay aktarılmış değil. Dolayısıyla büyük bekleyiş sürüyor. Güncel olarak ayçiçek yağında bizleri başka hangi gelişmeler beklemekte? Market fiyatlarının 1-2 ay içerisinde değişme ihtimali gündeme gelecek. Ayçiçek yağındaki diğer vergilerin de düşürülmesi fiyatları iyice etkileyebilir. Hatırlanacağız üzere geçtiğimiz aylarda gıda ürünlerinde de ciddi vergi indirimi uygulanmıştı.