İzmir'in Seferihisar ilçesi yakınında meydana gelen 6. 9 büyüklüğündeki deprem sonucu 115 kişi yaşamını yitirdi.

İzmir'in Seferihisar ilçesi yakınında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonucu 115 kişi yaşamını yitirdi. 30 Ekim Cuma günü yaşanan depremle birlikte birçok apartman çöktü. Yıkılan binalardan biri de Bayraklı ilçesindeki Rızabey Apartmanı'ydı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarında, depremin meydana gelmesinin 91'inci saatinde apartmanın enkazından çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ülkenin gündemine oturmuştu.


Sosyal medyadan "duygu sömürüsü" eleştirisi!


Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ayda, dört günün ardından hastaneden taburcu edilmişti. Hastane çıkışında babası tarafından taşınan Ayda'nın çekilen bir fotoğrafı tepkilere yol açmıştı. Fotoğrafta, babası tarafından taşınan ayaklarının çıplak ve üstünde mont olduğu görülüyordu. Birçok sosyal medya kullanıcısı, Ayda'nın ayaklarının çıplak olmasının "duygu sömürüsü" olduğu görüşünde birleşti.Eleştirilere Ayda'nın babası Uğur Gezgin'den yanıt geldi. Baba Gezgin, hastaneden çıktıktan sonra Ayda'yı kucağına aldığını ve direkt olarak kucağında arabaya taşıdığını söyledi. Fotoğrafta garipsenecek bir yön göremediğini aktaran Gezgin, "Kızıma sarılmak istedim, hepsi bu" ifadesini kullandı.

"Gündeme gelmek için arayanlar da var"


Şimdilik bir yakınlarının evinde kaldıklarını aktaran Uğur Gezgin, Ayda'nın psikolojik destek aldığını belirtti. Ülkenin birçok yerinden geçmiş olsun telefonları geldiğini ifade eden Gezgin, bazı kişilerin de gündeme gelmek amacıyla aradığını söyledi.