Ayhan Sicimoğlu kimdir? Şef Akademi jüri üyesi  Ayhan Sicimoğlu kiminle evli?

Ayhan Sicimoğlu kimdir? Şef Akademi jüri üyesi Ayhan Sicimoğlu nereli? Ayhan Sicimoğlu kiminle evli? FOX TV sevilen programı Şef Akademi ilk bölümü ses getirdi.

Gündem 14.06.2021 - 19:51 14.06.2021 - 19:55 Berkay Keskin

Şef Akademi jüri üyesi Ayhan Sicimoğlu kimdir? Ayhan Sicimoğlu evli mi? Ayhan Sicimoğlu karısı kim? Ayhan Sicimoğlu kaç yaşında? Ayhan Sicimoğlu nereli? Ayhan Sicimoğlu ne mezunu? Ayhan Sicimoğlu kaç dil biliyor?

Fox Tv'nin yeni yemek yarışması Şef Akademi büyük bir heyecanla geliyor. Öykü Serter'in sunacağı Şef Akademi jüri üyeleri ile büyük bir merak uyandırmayı başardı. Şef Akademi jüri üyelerinin biyografileri en çok merak edilen konular arasında yer aldı. 

Ekranlar yine bomba bir yemek yarışması ile şenlenmeye hazırlanıyor. Fox Tv'de yayınlanacak olan Şef Akademi renkli jüri üyeleri ile bu akşam ilk eleme bölümü ile ekranlara geliyor. Ayhan Sicimoğlu, Ali Ronay ve Arda Türkmen'in jüri olduğu Şef Akademi  bu akşam Fox Tv'de eleme bölümü ile ekrana gelecek. 

Şef Akademi'nin şüphesiz en renkli jüri üyesi Ayhan Sicimoğlu oldu. Usta isim Ayhan Sicimoğlu'nun jüri üyesi olduğu Şef Akademi büyük bir heyecanla bekleniyor. 

Peki Ayhan Sicimoğlu kimdir? Ayhan Sicimoğlu kaç yaşında? Ayhan Sicimoğlu ne mezunu? Ayhan Sicimoğlu nereli? Ayhan Sicimoğlu kaç dil biliyor? Ayhan Sicimoğlu bilinmeyenleri neler? Ayhan Sicimoğlu evli mi? MFÖ ile Ayhan Sicimoğlu ilişkisi neydi? 

İşte Ayhan Sicimoğlu hakkında tüm merak edilenlerin yanıtları!

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Usta isim Ayhan Sicimoğlu kendine has tarzı ve başarıları ile sevilen ve saygı duyulan bir isim. Ayhan Sicimoğlu 25 Ağustos 1950 Niğde doğumludur. Babası eski Kayseri Belediye Başkanı Şahap Sicimoğlu'nun oğludur. Ayhan Sicimoğlu özellikle müzisyen ve gezgin kimliği ile bilinir. 

Ayhan Sicimoğlu televizyonlarda gezi ve kültür programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmesi ile herkes tarafından tanınmasını sağlamıştır. Ayhan Sicimoğlu özellikle Latin müziğine olan tutkusu ile bilinir. Ayhan Sicimoğlu okul yıllarında dahi Latin müzik konusuna ilgili biriydi. Ayhan Sicimoğlu bu ilgisi sayesinde Türkiye'nin en önde gelen perküsyon sanatçılarından biridir.

Talas Amerikan Okulu ve Tarsus Amerikan Koleji'nde eğitim görmüş ve Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur.

Ayhan Sicimoğlu üniversiteden sonra fotoğraf ve film okumak için İngiltere'ye gitmiş, moda fotoğrafçılığı yapmak için ise Roma'ya gitmiştir. Daha sonra 1981 yılında New York'a yerleşmiştir.

Ayhan Sicimoğlu, yaşadığı şehirlerde funk, latin, pop gibi değişik türlerde performanslar sergilemiş ve hayatını böyle kazanmıştır.

Ayhan Sicimoğlu, üniversite yıllarından tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Boransu ile 1970'li yıllarda "İpucu Beşlisi" adlı bir funk grubu kurmuş ve Seyyal Taner ile çalmışlardı. Dönemin en çok ses getiren şarkılarından Ayhan Sicimoğlu düzenlemeleri imzası vardır. 

PEKİ PEKİ ANLADIK ONA YAZILMIŞ!

1970'lerin sonunda grup dağılmış, ilerleyen yıllarda MFÖ grubu kurulmuş ve Peki Peki Anladık parçalarının bir dönem birlikte çalıştığı Ayhan Sicimoğlu'na ithaf edildiği açıklanmıştı.

Ayhan Sicimoğlu, gezi prgramlarının yanı sıra Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemektedir. 

HASTAYIZ İMZASI

Ayhan Sicimoğlu'nun programlarında kullandığı Hastasızyız lafı adeta bir imza olmuştur.

Çok iyi derecede İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerine hakimdir.

Kızı Ayşe'de müzikle uğraşmaktadır ve opera-şan sanatçılığı yapmıştır.

Ayhan Sicimoğlu, gezi programları yanı sıra Joy FM'de Latin Lover isimli radyo programını düzenlemektedir ve Hürriyet Seyahat gazetesinde her pazar yazmaktadır. Ayrıca kendi adıyla organik olarak üretip sattığı zeytin yağı markası vardır.

Diskografi

Friends & Family 

En Estambul

Kitapları

Renkli Masallar

Hastasıyım

Kargadan Başka Kuş Tanımam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@