Türkiye'de yaşayan Suriyelileri kendi ülkelerindeki yurttaşları bile istemiyor. Dönme ihtimalleri bile korkuttu...

Erdoğan'ın Türkiye'de yaşayan Suriyeliler için Suriyede ev inşa edeceği haberi Suriyelileri ayağa kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 1 Milyon Suriyelinin geri dönüş projesi, Afrin'de yaşayan Suriyeliler tarafından da protesto edilirken basın açıklaması yapan grup; Türkiye'de yaşayan vatandaşlarının dönmesini istemediklerini açıklamaları ile gündeme geldiler.

Tamga Türk'te yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşayan 1 milyon Suriyelinin geri dönüşü için hazırlıklar yapıldığını ve bu kapsamda İdlib'deki briket ev sayısının 100 bine çıkarılacağını söylemişti ve  4 ayrı bölge için daha benzer bir planı açıkladı.

Resmi Gazetede Açıklandı! 22:23'de Onay Verildi ve Emeklilere (16 milyon) Duyuru Yapıldı! Resmi Gazetede Açıklandı! 22:23'de Onay Verildi ve Emeklilere (16 milyon) Duyuru Yapıldı!

Suriyeliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı bu planı protesto edince akıllara önce Türkiye'deki Suriyeliler ile alası olmayan Suriyeli görselleri geldi sonra ise "biz kimlere acıdık da sığınmacı diye aldık?" soruları geldi.

Suriye'de hayat devam ediyor - 29.04.2016, Sputnik Türkiye

Türkiye'de yaşayan Suriyelile her anlamda vatandaşı huzursuz ederken, taciz, hırsızlık, darp, kavga ile yaşamak zorunda kalan Türk vatandaşları "artık dönmeliler" derken ırkçılık ile suçlanıp hatta kendi iktidarından azar işitip, İçişleri Bakanından tehditler alırken, Suriyelilerin Türkiye'deki Suriyelilerin dönme ihtimalinden bile bu kadar kıyamet kopartması ilginç değil mi?

Neden buradalar? Neden geldiler? Neden bu kadar savunuluyorlar? Ve daha da önemlisi neden kendi ülkelerinde istenmiyorlar?

Suriye'de 'Meryem Ana' festivali

Fotoğraflar Suriye Humus Marmarita Festivali'nden. Ne düşünüyorsunuz? - KizlarSoruyor