Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde izleyici karşısına çıkan usta tiyatrocu Ayşegül Atik hayatını kaybetti.   Ayşegül Atik'in ölüm haberi tiyatro dünyasını üzdü.

Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde izleyici karşısına çıkan usta tiyatrocu Ayşegül Atik hayatını kaybetti.  Ayşegül Atik'in ölüm haberi tiyatro dünyasını üzdü. 72 yaşındaki sanatçının vefat haberinin ardından Ayşegül Atik kimdir? Ayşegül Atik neden öldü her yerde aranmaya başlandı.Asıl adı Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Usta sanatçının hayatını kaybettiği Lösev sosyal medya hesaplarından duyurdu.Ayşegül Atik neden öldü?

Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak


Yukarıda da söylediğimiz gibi kanserle mücadele eden Ayşegül Atik ne yazık ki bu savaşı kazanamadı. Ayşegül Atik kimdir? Kimle evliydi1948 yılında dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara doğumludur. 1980'li yıllarda Ali Atik ile beraber 'Önce Alışveriş Sonra Fiş' sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir.Ankara TED Koleji'ni bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. 1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik'in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi'nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır.