Son gelen enflasyon rakamlarıyla birlikte maaşları iyice eriyen emekli vatandaşlarımıza çifte müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Saati bile netleşti... Az evvel Cumhurbaşkanı açıkladı! Emekliye net ödeme tutarı 16.850 TL almayan kalmayacak! Çifte ödeme müjdesi kapsamında emeklinin cebine girecek olan paralar iki aşamada verilecek. Bu anlamda 16.850 TL için başvuru yapmak gerekiyor. Bu parayı almak bağlamında yalnızca müracaat yapılması yeterli olacak. Böylece hem emeklilerin hem de çiftçilerin desteklenmesi hedefleniyor. Düzenlemenin ne vakit hayata gireceğiyse merak konusu! İşte bu mevzuya dair merak edilenler!

Cumhurbaşkanı Canlı Yayında Emekliler İçin Açıklama Yapıyor! Aralık Ayında Emekli Müjdelerin Müjdesini Alacak! Cumhurbaşkanı Canlı Yayında Emekliler İçin Açıklama Yapıyor! Aralık Ayında Emekli Müjdelerin Müjdesini Alacak!

Emeklilere büyük soluk aldıracak olan nakit müjdesi Cumhurbaşkanı tarafından az evvel verildi.  Emekliler bağlamında son günlerde ön plana çıkan çok sayıda son dakika haberleri öne çıkıyor. Cumhurbaşkanı bağlamında canlı yayında yapılan açıklama ise adeta mest etti. Bir fark ve sınırlama olmadan bütün emeklilik bu fırsattan faydalanabilecek. 

Çift Ödeme Nasıl Olacak?

Cumhurbaşkanı bağlamında talimatı verilen para ödemesi sonrası vatandaşlar şartları merak etmeye başladı. Yapılacak olan bu ödeme yalnızca Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılacak. 

Bu kapsamda müracaat yapan vatandaşın emekli maaşını her ay düzenli olarak bu saydığımız kamu bankalarından alması gerekir. Bu kamu bankaları haricinde emekli maaşını özel bankalardan alan vatandaşlar bu fırsattan yararlanamayacaklar. 
Verilen promosyon desteğine ek alarak isteyenlere nakit avans desteği de sağlanacak. Nakit avans desteği alanlar, aldıkları parayı vadeli ve ideal faiz oranları ile geri ödeyebilecek. Promosyon desteğinden faydalanmak isteyenlerin ise 36 ay süre ile maaşlarını seçtikleri kamu bankasından almaya söz vermeleri lazım olacak. 

Bu Nakit Parayı Almak İçin Başvuru Nasıl Olacak? 

Başkan Erdoğan tarafından talimatı verilen bu destek için başvurunun nereye yapılacağı da bir o kadar önem taşımaktadır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların öncelikli olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerine gitmeleri gerekiyor. Şubelere gidemeyenler ise internet şubeleri aracılığıyla başvuru yapabilecek.  Öte yandan nakit avans desteği de alabilecekler. Bunun için ise bankaların resmi web sitelerinden online başvuru yapmak yeterli olacak. 

ilan365.net özel haber