Günümüz ekonomik koşullarının zorlayıcı etkisiyle birlikte insanlar bazı destek arayışlarına başladı. Bu noktada geri ödeme olmadan başvuruların alındığı bazı alanlar mevcut.

Kendi işine sahip olmak isteyenler için 45 - 50 bin TL ödemeler almak mümkündür. Bu fırsat KOSGEB bünyesinde verilmekte olup yararlanacak kişilerin istenen şartlarını taşıması önemlidir. Bu koşulların neler olduğu pek çok kişi tarafından merak ediliyor.  Verilen parasal destekler üç farklı kategoride öne çıkıyor. Bunlar sertifika, kuruluş ve performans destekleridir. Herhangi bir karşılık olmadan yapılan bu destek için milyonlarca insan kapıda bekliyor. Bu ödemelerden faydalanmak için insanların bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor! Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor!

Özellikle taze girişimciler için geri ödeme olmadan sunulan destek paketleri çok önemlidir. Bu miktarda bir kredi alarak işinizi istediğiniz gibi kurabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda hesaplarınızı hemen yaparak kredi için başvuruda bulunmanız tavsiye edilmektedir.  Bu şartlarda kredi bulmak bir daha mümkün olamayabilir.

Az önce açıklandı! Geri ödemesiz olarak 45 ve 50 bin TL alabilirsiniz! Başvuru patlaması oldu (2)

Hangi Alanlar Destek Alıyor

Kuruluş kategorisinde kurulan işletmenin statüsü gerek kişi ise beş bin kadar bir ödeme yapılır. Eğer kuruluş sermaye firması statüsü taşıyorsa da on bin gibi bir destekten bahsetmek mümkün olur. Bu noktada bir diğer husus da performans desteği olup söz konusu kuruluşun vergi mükellefiyetine ve istihdam durumuna göre bir oran belirlenmektedir. Hesaplamalarda çalışan personelin primlerinin bütünü göz önünde tutulur. 

Az önce açıklandı! Geri ödemesiz olarak 45 ve 50 bin TL alabilirsiniz! Başvuru patlaması oldu (3)

Performans Desteği Hakkında

Dönemin bitiminde kurum söz konusu dönemde tüm prim gün sayısı 180 ile 539 arasında olanlar 5000 TL alırken 540 ve 1079 arasında seyredenler bunun iki katı ödeme alacaktır. Ayrıca prim gün sayısı 1080 ve üzerinde olanlar ise 20000 TL alabilir. Bu rakamlar birinci dönem için geçerlidir. İkinci işletme dönemi hesaplamalarında da buna benzer bir hesaplama takip edilir. 
Dönemler bir seneyi kapsamaktadır.

Az önce açıklandı! Geri ödemesiz olarak 45 ve 50 bin TL alabilirsiniz! Başvuru patlaması oldu-1

Bu destek için başvuracak kişilerin asgari prim sayılarını tamamlamış olmaları istenir. Ayrıca bu sayıyı tamamlayan kadın, gazi, engelli, genç ya da birinci derece olmak kaydıyla şehit yakını olanlar söz konusu tutarlara ek olarak 5000 TL eklenir.