İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki günlerde yaptığı açıklamada "güçlendirilmiş parlamenter sistemin" tek çözüm olduğunu kaydetmişti. Akşener, sistem değişikliği için İYİ Parti ile AK Parti arasında ortak bir çalışmanın yürütülebileceğini söyle

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki günlerde yaptığı açıklamada "güçlendirilmiş parlamenter sistemin" tek çözüm olduğunu kaydetmişti. Akşener, sistem değişikliği için İYİ Parti ile AK Parti arasında ortak bir çalışmanın yürütülebileceğini söylemişti. Akşener'in bu ifadelerine MHP'nin İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan MHP lideri Bahçeli'den yanıt geldi.


"Akşener'in teklifi ciddiyetten uzak"


Meral Akşener'in ortak çalışma teklifinin ciddiyetten uzak olduğunu belirten Bahçeli, bunun söz konusu olmadığını beyan etti. Akşener'in, yeniden MHP'ye dönmesi gerektiğini belirten Bahçeli bu teklifi, "Evine dön, bitsin bu çile" şeklinde dile getirdi. Bahçeli'nin bu teklifine Meral Akşener'den gelecek cevap merak konusu oldu.

AİHM'in Demirtaş kararı!


Öte yandan konuşmasında AİHM'in Selahattin Demirtaş ile ilgili kararına da değinen MHP lideri, Meclis'te terörist istemediklerini belirtti. Demirtaş'ı, bebek katili Öcalan'ın dikmek isteyen birisi olarak niteleyen Bahçeli, AİHM'in kararını takmadıklarını ifade etti. İspanya'daki terör yanlısı Batasuna için gösterilen tavrın Türkiye'ye de gösterilmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, çifte standardın gözler önüne serildiğini aktardı.