Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijerya açıklarında kaçırılan Türk konteyner gemisindeki mürettebatın durumu hakkında bilgilendirme yaptı. Gemide herhangi bir sızmanın ya da kaçağın bulunmadığını kaydeden Çavuşoğlu, geminin limana yanaştığını kaydetti

Meclis Onayladı Emeklilik Hayal Olmaktan Çıktı! Sigorta Prim Düzenlemesiyle EYT'den Sonra Bir İlk Yaşanıyor! Meclis Onayladı Emeklilik Hayal Olmaktan Çıktı! Sigorta Prim Düzenlemesiyle EYT'den Sonra Bir İlk Yaşanıyor!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijerya açıklarında kaçırılan Türk konteyner gemisindeki mürettebatın durumu hakkında bilgilendirme yaptı. Gemide herhangi bir sızmanın ya da kaçağın bulunmadığını kaydeden Çavuşoğlu, geminin limana yanaştığını kaydetti. 15 Türk vatandaşının kaçırıldığını söyleyen Çavuşoğlu son duruma dair açıklama yaptı.


Korsanlar iletişime geçmedi!


Geminin limana yanaştığını fakat korsanların henüz kendileriyle iletişime geçmediğini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, baskında yaşamını yitiren Azerbaycan Türkünün cenazesini ülkesine göndereceklerini aktardı. Korsanların henüz kaçırılan mürettebatın ailesine ya da şirkete de ulaşmadığını kaydeden Çavuşoğlu, gemini sahibi olan şirketin de tüm olasılıklara karşı hazırlıklarını tamamladığını dile getirdi.


15 mürettebatı gemiden kaçırdılar!


Nijerya açıklarında seyreden ve Güney Afrika'nın Cape Town ketine gittiği öğrenilen Mozart isimli Türk yük gemisine korsanlar tarafından saldırı gerçekleştirildi. Mürettebattan 15 kişinin etrafı sarıldı ve korsanlar tarafından gemiden kaçırıldı. Gemide yaşanan arbede sırasında bir Azerbaycan Türkü mürettebat yaşamını yitirdi. 23 Ocak günü saat 10.36'da gerçekleşen saldırı sonrası esir alınanlardan biri olan geminin 4’üncü kaptanı Furkan Yaren, kör bir şekilde denizde ilerlediğini ve yaralı olduğunu bildirdi.