29 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesi bütün hazırlıklar yapıldı. İsviçre'den getirilen Şampiyonlar Ligi Kupası'nın yanında poz veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, heyecan dolu kaliteli

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nin finali 29 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. 2005 yılında yine Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan unutulmaz Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool, normal süresi 3-3 biten karşılaşmada Milan'ı penaltılarda yenerek kupayı müzesine götürmüştü. Unutulmaz karşılaşmadan 16 yıl sonra yeniden Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak İstanbul'da hazırlıklar tamamlandı.

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!

"Stadın zemini yenilendi"

Devler Ligi finalinin oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şampiyonlar Ligi Kupası'nın yanında poz verdi. Stadyumu yenilediklerini ve final öncesi bütün hazırlıkları tamamladıklarını aktaran Kasapoğlu, Şampiyonlar Ligi'nin dünyanın en büyük futbol finallerinden biri olduğunu hatırlattı. 29 Mayıs'ta rekabet dolu ve heyecanlı bir maça tanıklık edeceklerine inandığını kaydeden Kasapoğlu, stadın zemininin yenilendiğini ve ışıklandırma ile teknik altyapı sisteminde iyileştirmelerin yapıldığını belirtti. 

"Final günü sıkıntı yaşanmayacak"

Ülkenin birçok kentinde yapılan yeni stadları kullanıma açtıklarını kaydeden Kasapoğlu, stadyum konusunda devrimci gelişmelere imza attıklarını aktardı. Türkiye'deki stadyumların UEFA standartlarına göre en modern statlar arasına girdiğini kaydeden Kasapoğlu, Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılan iyileştirmeler sayesinde final günü herhangi bir sıkıntı yaşamadan güzelbir maç izleyeceklerini söyledi. 

Finalde hangi takımlar karşılaşacak?

şampiyonlar Ligi yarı finalinde Manchester City-PSG ve Chelsea-Real Madrid maçları oynanacak. Yarı finalin ilk karşılaşmaları 27 Nisan Salı günü, rövanş mücadeleleri ise 4 Mayıs Salı günü yapılacak. Geçen yılın finalinde Fransız ekibi PSG'yi 1-0 yenen Alman panzeri Bayern Münih, kupayı müzesine götürmüştü.