Ankapark Skandalları sonrası hedefine Melih Gökçek değil de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı koyan Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum sosyal medyanın eğlencesi oldu.

"Kaderine terk edilen Ankapark’ın içler acısı halinden Belediye Başkanı’nın hiç mi sorumluluğu yok?" diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum'a Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın verdiği cevap "ders" diye yorumlandı.

Kurum'un "Tek bildikleri algı! Kaderine terk edilen Ankapark’ın içler acısı halinden Belediye Başkanı’nın hiç mi sorumluluğu yok? Ankara, Ankapark siyasi ikbal için kullanılacak bir malzeme değildir!" sözleri üzerine Mansur Yavaş şu yanıt ile cevap verdi;

"Sn. Bakan, Ankapark'ın belediyemize devri sizin de bildiğinizi düşünüyorum ki, 3 yıl önce değil, mahkeme kararıyla 5 gün önce gerçekleşmiştir. Ankapark'ın geleceğine birlikte yön vermemiz adına, sizler de http://forms.ankara.bel.tr/ankapark üzerinden değerli fikirlerinizi iletebilirsiniz."

Murat Kurum Ankapark için Mansur Yavaş'ı suçladı: 3 yıldır çürümeye terk ettiniz - Tele1

Verilen bu cevap üzerine Bakan Kurum'un konuşmasında tam metin olan şu sözler sosyal medyada parça parça yorumlanarak "ders" başlığı altında espiri konusu oldu.

Kurum, konuşmasında "Kaderine terk edilen Ankapark'ın bu görüntülerini verirken hiç mi içiniz sızlamadı, bu görüntülerde sizin hiç mi sorumluluğunuz yok? Yolunuza sürekli algı üreterek mi devam edeceksiniz? Oysa Ankaralı hemşerilerimiz sizden hizmet, eser, proje bekliyor. İşte millete hizmeti şeref bilenler bugün Bitlis'te, tarihi adımlar atıyor. Vatandaşımız haklı olarak soruyor. Ankara'nın merkezinde çocukluğumuzun geçtiği o bölgede şöyle çocuklarımız, yavrularımız, parklar, bahçeler, oyun alanları içinde koşup eğlenseydi kötü mü olurdu? Her yaştan kardeşimiz bu yeşil alandan, sosyal alandan istifade etseydi kime ne zararı olacaktı?" demişti.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

CHP'li Taşcıer, Bakan Kurum'un Ankapark açıklamasına tepki gösterdi: Orayı atıl hale getirenin kim olduğunu bilmiyor olamaz