Bir süredir vatandaşların beklediği yardımlar sonunda hesaba yatırıldı. Kimlerin kaç TL ödeme aldığı merak ediliyor. Belki de gözünden kaçırdığınız bu ödemeyi kaçırmayın. Nisan 2023'te ödenen sosyal destek paralarıyla ilgili Bakan Derya Yanık'tan son dakika açıklaması...

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan gelen açıklama ile birlikte yardım ödemelerinin hesaba yansıdığı öğrenildi. Hangi yardım edilen grubun ödeme aldığı ise merak konusu oldu. Milyarlarca TL'lik bütçenin bu yardım için harcandığı ifade ediliyor.

Engelli ve Yaşlı Maaşları Ödendi!

Bakan Derya Yanık, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, engelli ve yaşlı aylıklarının hesaba yatırıldığını ifade etti. Nisan 2023 tarihli ödemelerin yapıldığı vurgulandı. Bu dorğultuda 2,7 milyar liralık ödemenin yapıldığını da aktaralım. İşte

Bakan Yanık'ın açıklaması:

"Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda nisan ayında 2,7 milyar lira yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık."