Asgari ücretli vatandaş, 2023 yılı maaş zammını bekliyor. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Milyonlarca çalışan ne zaman yeni maaşına kavuşacak? İşte zam oranı ve yeni maaş tahminleri...

Asgari ücretliler, bir süredir düşen alım gücüne karşın yapılacak zammı merak etmekteydi. Emekliye, ikramiyelere, gazi ve güvenlik koruyucuların maaşlarına yapılan zamdan sonra sıra asgari ücretlilere gelecek mi diye merak edildi. Bu noktada önemli bir talep olduğu iletiliyordu. Nihayetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

2023 Asgari Ücretliye Zam Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğani, yapmış olduğu açıklamada 2023 Temmuz ayında zamların yapılacağaını belirtti. Yani Nisan ayında asgari ücretliler maaşlarına devlet kararı ile zam alamayacak. Ancak birkaç ay sonrasında 8500 TL olan asgari ücretin güncelleneceğini aktaralım.

Kaç TL Zam Bekleniyor?

Asgari ücretteki zam beklentisinin henüz netleşmediği belirtilmekte. Ancak Haziran ayına kadar ki enflasyon verileri bir şekilde fikir sahibi olmamıza yardımcı olabilir. Uzmanlar ise maaşın en az 10.000 TL olacağı görüşünü savunmaktalar.