Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Evim Yuvan Olsun kampanyasına başvuru sayısının 10 bine ulaştığını açıkladı.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra çok sayıda vatandaşın evleri yıkıldı ya da ağır hasar gördü. Bunun üzerine çadırlarda ve konteyner evlerde yaşamaya başlayan vatandaşlar için Türkiye’nin dört bir yanından yardım kampanyaları başlatıldı. Yıkıcı depremlerin yaraları sarılmaya çalışılırken “Evim Yuvan Olsun” kampanyası başlatıldı. Bu kampanya ile de ev sahipleri güvenilir ve boşta duran evlerini depremzede ailelere vermeye başladılar.

10 bin vatandaş Evim Yuvan Olsun kampanyası için başvuruda bulundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelerin geçici barınma ihtiyaçlarını gidermek için “Evim Yuvan Olsun” kampanyası başlatılmıştı. Bununla beraber Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Evim Yuvan Olsun kampanyasına da başvuru sayısının 10 bine ulaştığını açıkladı.

Resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Mustafa Varank, “Biz büyük bir aileyiz” diyerek hayırsever vatandaşların tam 10 bin depremzede aile için Evim Yuvan Olsun dediğini ifade ederken, bu zor günleri de hep beraber aşacağımızın altını çizdi. Bakan Varank paylaşımını “Teşekkürler Türkiye” diyerek sonlandırdı.