Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Evim Yuvan Olsun kampanyasına başvuru sayısının 10 bine ulaştığını açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra çok sayıda vatandaşın evleri yıkıldı ya da ağır hasar gördü. Bunun üzerine çadırlarda ve konteyner evlerde yaşamaya başlayan vatandaşlar için Türkiye’nin dört bir yanından yardım kampanyaları başlatıldı. Yıkıcı depremlerin yaraları sarılmaya çalışılırken “Evim Yuvan Olsun” kampanyası başlatıldı. Bu kampanya ile de ev sahipleri güvenilir ve boşta duran evlerini depremzede ailelere vermeye başladılar.

Meteoroloji Uyardı: Deprem Bölgeleri Dahil Yurt Genelinde Kuvvetli Sağanak Yağışlar Etkili Olacak Meteoroloji Uyardı: Deprem Bölgeleri Dahil Yurt Genelinde Kuvvetli Sağanak Yağışlar Etkili Olacak

10 bin vatandaş Evim Yuvan Olsun kampanyası için başvuruda bulundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelerin geçici barınma ihtiyaçlarını gidermek için “Evim Yuvan Olsun” kampanyası başlatılmıştı. Bununla beraber Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Evim Yuvan Olsun kampanyasına da başvuru sayısının 10 bine ulaştığını açıkladı.

Resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Mustafa Varank, “Biz büyük bir aileyiz” diyerek hayırsever vatandaşların tam 10 bin depremzede aile için Evim Yuvan Olsun dediğini ifade ederken, bu zor günleri de hep beraber aşacağımızın altını çizdi. Bakan Varank paylaşımını “Teşekkürler Türkiye” diyerek sonlandırdı.