Altılı Masa, ‘Cumhurbaşkanı Adayı’ gündemli toplantısına hazırlanırken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener bugün toplantı yapacak.

Altılı Masa, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan 2023 Genel Seçimleri için toplantılarını deprem öncesinde hız kesmeden sürdürüyordu. Bununla beraber, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Partisi’nin oluşturduğu Altılı Masa, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından toplantılarını ertelemişti. Yapılan son açıklamalarda ise Altılı Masa liderleri, Cumhurbaşkanı Adayı’nı belirlemek için 2 Mart tarihinde bir araya gelecek.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı belirlemede CHP oy birliği ile tam yetki verdi

Yapılacak olan kritik toplantı öncesinde ise CHP ve İYİ Parti cephelerinden toplantı açıklaması geldi. Yapılan açıklamada 2 Mart tarihinden önceki toplantıdan önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün bir araya gelecek.

Diğer bir yandan da 2 Mart’taki Altılı Masa toplantısı öncesinde CHP Genel Merkezi’nde Grup Toplantısı ve Parti Meclisi toplantısı yapıldı. Önce Meclis Grubu ardından da CHP Parti Meclisi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aday belirleme konusunda oy birliği ile tam yetki verdi.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in ‘Altılı Masa’nın noteri biz değiliz’ açıklamalarından sonra da bugün yapılacak toplantı için gözler CHP ve İYİ Parti cephesine çevrildi.