Her ne kadar koronavirüs salgını sağlık yönünden etkilerini yitirmeye başlasa da ekonomik etkileri hala devam ediyor. Tüm dünya koronavirüs salgını sonrasında ekonomik krizlerle boğuşmaya başladı. Ülkemizde de durum her geçen gün daha da kötüye giderken devlet tarafından vatandaşlara ekonomik destek kararı verildi. Başvuru yapan vatandaşlar 1100 TL ödeme alma imkânına sahip olacak. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladı fakat ekonomik durumu her geçen gün daha kötüye Gitmeye devam ediyor. Daha önce ekonomik krizle karşı karşıya kalmamış ülkeler bile koronavirüs salgını sonrasında çöküş durumuna geçmiş halde nokta ülkemizde de Devleti ekonomik anlamda güçlük çeken Enflasyonun da artması ile birlikte hayat pahalılığı ile karşı karşıya kalan Dar gelirli vatandaşlara destek olmak için kolları sıvadı. e-devlet üzerinden yardım başvurusu açan hükümet 1100 TL destek verecek. Bayram öncesinde ilaç gibi gelecek olan destek ödemesinden faydalanmak isteyenlerin başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Peki, başvuru şartları neler soru işareti kimler başvuru yapabilir?

E-devlet'ten başvuru yapabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre Dar gelirli vatandaşlara nisan ayında 1100 TL yardım ödemesi yapılacak. Ekonomik krizle baş etmeye çalışan vatandaşları bu durumdan kurtarmak isteyen hükümet kesenin ağzını açtı. Özellikle Bayram öncesinde vatandaşların bir nebze de olsa rahatlaması için yardım kalemi açıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı duyuruda yardım başvurularının e-devlet üzerinden kabul edileceğini bildirdi. Başvuru yapmak isteyenler T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan pandemi yardımı bölümünden başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek! Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek!

bakanlik-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapana-yardim-verecek-bin-100-tl-kosulsuz-sartsiz-hesaplara--4

Başvurulan T.C. kimlik numarasının son hanesine göre olacak

Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde verilmeye başlanan pandemi yardımı faz4 başvuruları devam ediyor. e-Devlet üzerinden kabul edilen başvurular t.c. kimlik numarasının son hanesine göre yapılıyor. Yani başvuru günleri kimlik numarasının son hanesine göre değişiyor. Kimlik numarasının Sonu 0 ile bitenler başvurularını Pazartesi günü yaparken 2 ile bitenler Salı günü 4 ile bitenler çarşamba ve 6 ile bitenler ise Perşembe günü başvuru yapabiliyor. Cuma günü ise kimlik numarasının sonu 8 ile bitenlerin başvuruları kabul ediliyor. Hafta sonu ise hiç bir şart yok Herkes başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden tamamlayabiliyor.

bakanlik-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapana-yardim-verecek-bin-100-tl-kosulsuz-sartsiz-hesaplara--2

Kimler başvuru yapabilir?

Pandemi yardıma Faz 4 başvuruları açıldı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Ayrıca başvuru işlemleri aynı hanede içinden sadece bir kişi için kabul ediliyor. Yani başvurular T.C. kimlik numarası bazlı olarak değil ikametgah bazlı olarak takılıyor.