Bakanlıktan vatandaşlara ödemelerini alması için çağrı geldi. Eğer Mart ayında bu yardım parasını almadıysanız bir sonraki ödeme tarihini kaçırmayın. 2604 TL'yi hesabında görmek isteyenler elini çabuk tutsun!

Bakanlıktan gelen yardım ödemeleri ve konuyla ilgili detaylar paylaşılıyor. Öyle ki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mart ayında milyarlarca TL'lik ödeme yapıldığını duyurmuştu. Bakan Derya Yanık'ın açıklamasının hemen ardından bazı vatandaşların da bu desteği alabileceği ancak başvuru yapmadıkları için destek ödemesinden faydalanamadıkları anlaşıldı. Peki sizler bu yardım parasından nasıl yararlanabilirsiniz? Ödeme için şartları hemen kontrol edin.

Yaşlılık Aylığı Kimlere Verilir?

Yaşlılık aylığı, SGK'dan aktif olarak ödeme almayan veya sigorta primi yatırmayan kişilere ödeniyor. 65 yaş ve üstü vatandaşlar, bu ödemeyi düzenli olarak alacak. Güncel olarak sizler de başvuru yaparak bir sonraki ödeme sırasına yetişebilirsiniz. Zamanında başvuru yapmayanlar ne yazık ki destek parasını daha da uzun süre içerisinde alabilir.

destekparası

2604 TL Ödenecek!

Yaşlılık aylığı adı altında vatandaşlarımıza üç ayda bir defa olmak üzere 2604 TL ödeme yapılacak. Son ödeme Mart ayında gerçekleştirilmişti. Bu da demek oluyor ki bir sonraki ödeme tarihi Haziran ayı olarak belirlendi. Yıla vurduğumuzda ise 10 bin TL'nin üzerinde toplam destek parası almış olacaksınız.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

para2-4