Bakanlık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını netleştirdi. 4A, 4B, 4C’li çalışan, emekli, tüm vatandaşlara maaşlara ek 2 bin 400 TL yatacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında vatandaşlara ödemeler kesinleşti. Bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, asgari ücretli ve emekli vatandaşları da kapsayan ödemelere dair detaylar geldi. 12 ay süreyle yatacak olan ödemeler de 2 bin 400 TL hanelere sağlanacak. Ödemeler kamu bankası Ziraat Katılım ve PTT üzerinden gerçekleşecek. 

Emeklileri ve asgari ücretlileri de kapsayacak olan ödemelere dair başvurular ile şartlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bildirildi. Bugün açıklaması gerçekleştirilen 2 bin 400 TL ödemelere dair detaylar haberimizde... 

DEVLET DESTEĞİ 2023

Garanti bankası 100.000 TL borçları kapatmak için DESTEK ve BORÇ KAPATMA kredisi vereceğini açıkladı! Garanti bankası 100.000 TL borçları kapatmak için DESTEK ve BORÇ KAPATMA kredisi vereceğini açıkladı!

AİLE BAKANLIĞINDAN ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİYE 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara yapılacak ödemelerle ilgili yapılan bilgilendirmede henüz başvuruların başlamadığı belirtildi. Ekonomik anlamda geçim sıkıntısı gelir seviyesi düşük olan asgari ücretli ve emeklileri de etkilerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uygulamaya koyacağı formülle vatandaşlar rahat edecek. 

Başvurular için e-Devlet'ten aktifleştirilecek olan sistemden müracaatları alınacak ödemeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Vatandaşlık Fonu üzerinden olacak. Bunun yanı sıra çocuklu aileler için ödemeler fazla olacak. 18 yaşını dolduran vatandaşların müracaat etmesiyle beraber belirlenen diğer şartlarında sağlanmasıyla vatandaşların hesaplarına aylık belirli miktarda nakit yatırılacak.  

DEVLET DESTEKLERİ 2023

AİLE FONU OLUŞTURULACAK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevde kalması halinde çalışmalarını başlattığı aile fonu ile birlikte 18’ini geçen herkese 200 TL ödeme yapılacak. 18 yaşını geçen çocuklar biriken nakitleri eğitim ve benzeri harcamaları için kullanabilecek. Vatandaşlık maaşı olarak da isimlendirilen yeni proje kapsamında haneler maddi anlamda rahat edecek. Ödemeler aylık olarak devlet tarafından vatandaşların hesabına geçecek. Çocuklar için doğum gerçekleşmesiyle adına ödeme devletten yatmaya başlayacak. Yıllık 2 bin 400 TL yapan ödemeler, 18’ine gelen çocuk için 43 bin 200 TL yapacak.