Destek programlarında ödenen tutarlar arttı. 75 bin TL'ye varan yardım ödemeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla gerçekleşiyor. Üstelik TC kimliğiyle başvuranlar çok daha avantajlı. İlk ödeme ne zaman yapılacak?

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

75 bin TL'ye varan ödemeler için bakanlığın vatandaşlara gerekli şartları açıkladığı öğrenildi. Yeni ev yapımı, betonarme, ev onarım ve prefabrik evler ön plana çıkıyor. Bu destekten faydalanmak için ne için kullanacağınızı beyan etmelisiniz. Bakanlık, ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşlar için yeni bir yardım programını hayata geçiriyor. Bu program kapsamında, 75 bin TL'ye kadar maddi destek sunulacak, ancak belirli kriterlerin karşılanması gerekiyor. Eşya yardımından yararlanabilmek için aile gelirinin asgari ücretin dörtte birinden daha az olması gerekiyor. Başvuruların, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yazılı şekilde yapılması zorunlu.

desteködemesi-1

Konut Yapımı ve Prefabrik Ev Desteği Sağlanacak

Program, dar gelirli vatandaşların konut ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Betonarme ya da prefabrik ev gibi seçeneklerle sunulan yardımlar, ailelerin ev sahibi olmasını veya mevcut evlerinin durumunu iyileştirmesini amaçlıyor. Bakanlık, bu girişimle vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyor. Başvurular, vatandaşlar tarafından ikametgahlarına en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubesine şahsen teslim edilebileceği gibi, posta ile de gönderilebilir.