Aileler PTT'ye gitmeleri halinde paranın hesaplara yattığını öğreniyor. Bir süredir beklenen devlet yardım ödemesi sonunda tamamlandı. İşte bakanlıktan gelen sosyal yardım ödemesine dair hem başvuru şartları hem de ödeme detayları...

Sigarada Zam Alarmı: Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL'den Satılıyor? Sigarada Zam Alarmı: Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL'den Satılıyor?

Sosyal destek ödemeleri ne zaman hesaplara aktarılacak diye soruluyordu. Bir süredir beklenmekte olan sosyal yardım paralarıyla ilgili olumlu bir gelişme yaşandı. İşte ödeme almayı bekleyen vatandaşlara bakanlıktan gelen o açıklamaya dair detaylar...

SED Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı!

Bir süredir vatandaşın beklemekte olduğu SED ödemelerine ilişkin müjdeli haber verildi. Ödemelerin hesaplara yatırıldığı belirtildi. Çocuklu ailelere verilmekte olan SED parasından sizler de yararlanabilirsiniz. Bunun için başvuruda bulunacaksanız da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

Gelir Durumunuz Çok Önemli!

Gelir durumu düşük olan ailelere bu ödemeler sağlanacaktır. Sosyal ve Ekonomik Destek adı altında verilen paralarda öğrencilerin eğitim ihtiyacının giderilmesi temel hedeftir. Dolayısıyla çocuğu okumakta olan ailelerin destekten faydalanabileceği belirtiliyor. SED başvurularının nereden yapıldığı da ayrı bir soru olarak karşımıza çıktı.

SED Başvuruları e-Devlet'ten Yapılacak!

SED için başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağı bilgisi iletildi. Bu durumda başvurunuzu yapmak için internete ihtiyaç duyacaksınız. Kısa süre içerisinde başvuru işlemleriniz tamamlanacak ve size geri bildirimde bulunulacak. Başvuru sonucunu yine e-Devlet üzerinden sorgulama sayfası aracılığı ile kontrol edebileceksiniz.