Olaylı eski bakan Selçuk'a 40 Bin Lira maaş yetmedi, bir koltuk daha verildi...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alındıktan sonra jet hızıyla ve 39 bin 425 lira ücretle KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine getirilen Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınma sonrası bir türlü rahat ettirilemedi.

Deniz Ayhan'ın haberinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alınıp sadece 15 gün sonra da 39 bin 425 lira ücretle KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine getirilen Zehra Zümrüt Selçuk'a bir görev daha verildği öğrenildi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Türkiye dünya ortalamalarının üstünde internetle olan bir diyalog içinde

Zehra Zümrüt Selçuk, Karabük Demir Çelik İşletmeleri KARDEMİR'e bağlı Çelik Yapı İmalat Sanayi Şirketi KARÇEL'in de Yönetim kurulu üyeliğine de atandı.

Şanslı bir şekilde AKP'li eski bakan Atilla Koç'un kızı olan Zehra Zümrüt Selçuk'un, demir çelik konusunda hiç bir eğitimi bulunmadığı ise sadece ufak bir ayrıntı olarak kaldı.

KARDEMİR'deki yabancı hissedar geçen yıl yapılan genel kurul toplantısında Selçuk'a yüzde 48.23 oranında ret oyu vermiş ancak Yönetim Kurulu üyeliği yüzde 51.77 oyla kabul edilmişti.

AKP'nin çoklu maaşlı şanslılarının peşinde olan CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz da olayla ilgili şunları söyledi;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Selçuk ve beraberindeki heyeti kabul etti - Son Dakika

“Sektör ile hiçbir ilgisi olmayan eski bakan Selçuk'un KARDEMİR'in yönetimine atanması iktidarın yandaş bir tasarrufudur. Bakanlık koltuğu gidince kendisine yüklü ücretle bir başka koltuk buldular. Ayda bir iki kez toplantıya katılıp 40 bin lira ücret almak yetim hakkı yemektir. Hangi bilgi birikimi ve tecrübesi ile KARDEMİR'e katkısı olacak. Şimdi KARÇEL'de de 2. koltuk verildiğini öğrendik. KARÇEL yapı çeliği, mekanik imalat ve inşaat sahalarında hizmet sunuyor. Kendisinin çelik konstrüksiyon imalatı konusunda ne tür bir tecrübesi var, merak ediyoruz.”

İkinci El Araçlar Sıfırlara Yaklaşıyor! Üç Sene Öncesine Geri Döndüren Artış! İkinci El Araçlar Sıfırlara Yaklaşıyor! Üç Sene Öncesine Geri Döndüren Artış!