Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı desteklerden birisi olan SED ödemeleri, düzenli olarak yapılmaktadır. Durumu olmayan ailelere verilen aylık 1250 TL'lik ödemede aranan şartlar nelerdir? Başvuru yöntemlerinden yapılan ödemelerin tarihine kadar detaylı bilgileri aktarıyoruz.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen bilgiler doğrultusunda SED ödemeleri hakkında bilgi verildi. Sosyal ve Ekonomik Destek anlamına gelen bu yardım türü, çocuklu ailelere yapılmakla birlikte çocuklarının eğitim ihtiyacını karşılama maksadı taşıyor. Bu ödemeyi alabilmek için nasıl başvuru yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Öte yandan SED ödemesi şartları nelerdir sorusu da yanıt buluyor.

850 - 1250 TL Arasında Ödeme

Ailelere 850 - 1250 TL arasında ödeme yapılması kararlaştırıldı. 12 ay boyunca sürecek olan destek için kaç TL alabileceğinizi öğrenebilmek adına başvuruda bulunmalısınız. Üstelik şartları karşılamanızın yanı sıra başvuru belgelerinizi de yanınızda getirmeniz gerekiyor. 

destek-2

Destek Ödemesi Kimlere Yapılır?

SED ödemeleri, genel olarak maddi durumu iyi olmayan ailelere sağlanmaktadır. Temel ihtiyacı karşılanamayan çocuklar olduğu vakit de bu destek sağlanıyor. Genel olarak çocuklu ailelerin bundan yararlandığını biliyoruz. Ancak koruyucu ailede veya sosyal yardım kuruluşunda bakılan çocukların reşit olarak ayrılmaları durumunda da SED desteği verilmektedir.

Sosyal Yardım Başvuru Belgeleri

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi için TC kimlik, başvuru dilekçesi, sağlık sertifikası, destek sağlanacak öğrencinin diploması ve İŞKUR meslek edinme kurslarına başvuruda bulunarak, bunu destekleyen belgeye sahip olması.