Bakanlık sosyal yardımlarla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Yanık, iki farklı sosyal desteğin hesaba yatırıldığını duyurdu. TC kimliğinizle yardım parası hesabınıza yattı mı sorgulayabilirsiniz. İşte son dakika destek ödemesi haberi...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen açıklama sonrasında destek paralarının hesaba yatırıldığı ortaya çıktı. Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Bakan Derya Yanık, çeşitli duyurular yaparak Nisan ayı ödemelerine ışık tutuyor. Vatandaşların yararlanabileceği yardımlar hakkında da bilgi veriyor. Bu doğrultuda nasıl adımların atıldığı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Ödemeler Hesaplara Yatırıldı!

Bakan Derya Yanık'tan gelen açıklama sonrasında önemli detaylar ortaya çıktı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Nisan ayında 2,7 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadesine yer verildi.

Kimler Destek Parası Alabilir?

Yaşlı aylığı ve engelli maaşı gibi ödemeler için belirli şartları karşılamak gerekiyor. Belirli bir yaşın üzerinde  olup SGK'dan herhangi bir destek almayanlara yaşlılık maaşı verilmektedir. Bununla beraber engelli maaşı ise engellilik durumunda ortaya çıkan sosyal yardımlardan biridir. Sağlık kurulundan engelli raporu alınması gerekecektir.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

e-Devlet'ten Sorgulama!

Sosyal yardımlarınızı e-Devlet üzerinden TC kimliğiniz ile sorgulayabilirsiniz. Böylelikle ödemelerin hesabınıza yatıp yatmadığı konusunda fikir sahibi olmanız mümkün. Şartları karşılayanlar her ay düzenli olarak ödemelerini alacaktır. Yine aynı şekilde başvurularınızı da e-Devlet üzerinden yapmanız tavsiye ediliyor. Konuyla ilgili merak edilenler ve çok daha fazlası için resmi internet sitesi üzeridnen bilgi almanız mümkün.