Çebi, TFF’nin Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor’un Spor Toto Süper Lig’den çekilmesinden sonra verdikleri kararı eleştirirken TFF Başkanı Büyükekşi’nin yaptığı açıklamalara tepkisini gösterdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı ekibin Vodafone Park’ta basın mensuplarına iftar vererek sohbet toplantısı yaptı. Çebi, basın mensuplarına şu sözleri söyledi:

“Biz bu işin sonuna kadar gitmede kararlıyız. Ligin bu şekilde tescil edilmesinin tamamen yanlış olduğunu düşünüyoruz. Adil ve adaletli bir sistem içerisinde yarıştığımıza inanmıyoruz. UEFA, bu hususun tarifini yapıyor. TFF ise geçmişte almış olduğu karara göre karar verdi. Lig başlamadan önce böyle bir karar alınmış olsaydı kimse buna itiraz etmezdi. Ben deplasmanda 2 maç daha fazla oynayacağım. Rakiplerim kendi sahasında oynayacak. Kendi sahasında oynamak zirve yarışında her zaman bir avantaj sağlar. TFF’nin aldığı bu karar ile ilgili UEFA’ya gideceğim.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Çebi, Büyükekşi’nin ifadelerine tepkisini iftarda gösterdi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarına tepki gösteren Çebi, “Bu kararın bir anda alınarak oldu bittiye getirilmesini hiçbir şekilde iyi niyet olmadığını düşünüyoruz. Kulüpler Birliği’nde sırf konuşuldu densin diye konuşulup sonra bu kararın alınmasını kesinlikle art niyetli olduğuna inanıyoruz. Büyükekşi’nin ‘Kamuoyunu meşgul etmeyin’ ifadesi yakışıksız bir ifadedir. Senin kamuoyu dediğin üçte birlik kısmı zaten Beşiktaş takımının taraftarı. Kimse bu konuyu kapatın diye bize zorla dikte edemez. Burası Beşiktaş” dedi. Çebi, Büyükekşi’ye basın mensuplarına verdiği bu demeçle gereken cevabı verdiğini düşünüyor.