Bakanlık resmi açıklamasıyla beraber çocuklara SED ödemeleri hesaplara yatırılıyor. Binlerce çocuk için ödenen yardım parası için aileler nasıl başvuru yapacak? Mayıs ayındaki ödemeler tamamlandı. Bakan Derya Yanık resmi olarak duyurdu.

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklar için yaptığı ödemeler ile adından söz ettiriyor. Her ay düzenli olarak hesaba yatırılan ödemelerle birlikte çocukların alacağı destekler gözler önüne serilmekte. Sosyal ve Ekonomik Destek anlamına gelen SED ödemeleri için bilgi verildi mi? Mayıs ayında toplam kaç TL ödeme yapıldığı belli oldu.

Mayıs SED Ödemeleri Tamamlandı!

Mayıs ayını kapsayan SED ödemeleriyle birlikte yeni gelişmeler ortaya çıktı. Bakan Derya Yanık, duyurusunda SED paralarının hesaba yatırıldığını açıkladı. Yani bu ay başvurusunu yapmış ve kabul edilmiş herkes parasını aldı. Duyurusunda ise "SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için Mayıs ayı içerisinde toplam 561.123.454 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık”  ifadesine yer verildi. Aylık olarka ayrılan bütçeyi görenler ise oldukça şaşırdı. Sosyal devlet anlayışının her anlamda devam ettiği görülüyor.

SED Ödemesi Nasıl Alınır? 

SED ödemesi alabilmeniz için başvuru yapmanız gerekiyor. Çocuk sahibi ailelerin öncelikli olarak e-Devlet'e girmesi ve çocukları adına başvuru sağlaması şarttır. Daha sonra gelir durumu ve eğitim durumu gibi şartlar karşılanır ise düzenli ödeme almaya hak kazanırsınız. Bakanlığın incelediği başvurulara en yakın zamanda yanıt verilecektir.