Bakanlıktan yeni hafta açıklaması! PTT’den ihtiyacı olan vatandaşlar için tek seferlik yardım yapılıyor! Hesaplara 7 bin 800 TL geçiyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli olan ve maddi anlamda güçlük yaşayan aileler için tek seferlik 7 bin 800 TL yardım ödemesi gerçekleştirecek. Bakanlığın gerçekleştireceği yardım ödemesi ise vatandaşlara PTT aracılığı ile aktarılacak. Yapılacak olan ödemeler içinse vatandaşların başvurması gerekmektedir. Peki, Aile Bakanlığı sosyal yardım ödemelerine nereden başvurulur? Sosyal yardım ödemelerine kimler başvurabilir? Sosyal yardım alma şartları neler?  

AİLE BAKANLIĞI PTT SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sağladığı yardımları PTT aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Sosyal yardım ödemelerinin genel anlamda birçoğu PTT’den vatandaşlara iletilmektedir. Başvuru yapan vatandaşlar için ödemeler hesaplara yattı ve T.C. kimlik ile giden ya da PTT hesabı bulunan vatandaşlar ödemelerini çekebiliyor. Bakanlık yetkisinde hazırlanan sosyal yardım projeleri başvuruların gerçekleştirilmesi ile hızlı bir şekilde vatandaşlara sağlanıyor. Peki, sosyal yardım başvuruları nereden yapılır? 

çocuklu aile sosyal yardım 2023

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen sosyal yardımlar için e-Devlet kanalından başvurular yapılmaktadır. Hanelere çeşitli sosyal yardımlar için ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri aracılığı ile de başvurular alınabilmektedir.  

7 BİN 800 TL HESAPLARDA 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan aileler için sağlanan gıda, barınma, yakacak, giysi, nakdi yardımların temel amacı vatandaşların yaşam standartlarını koruyabilmek ve toplumun refah seviyesini yükseltebilmektedir. Bu doğrultuda dar gelirli olan ailelere yapılan 7 bin 800 TL ödemeler de temel ihtiyaçların rahatlıkla karşılanmasını sağlayabilmek amacı ile sağlanmaktadır.  

çocuklu ailelere yardım ödemesi 2023

ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET YARDIMI 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuklu ailelere sağladığı destekle özellikle çocukların ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesini amaçlamaktadır. Çocuklar için yapılan sosyal yardımlar 12 ay sürmektedir. Hane geliri göz önünde bulundurularak çocuklara verilen ödemelerin miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için e-Devlet'ten şartları uyanlar SED yardımına ya da çocuk destek bileşeni yardımlarına müracaat edebilmektedir.