Bankadan gelen haberle birlikte emeklilere 19.200 TL ödeneceği netleşti. Nakit olarak verilecek bu paraya dair güncel gelişmeler haberimizde.

Özel bankadan emekliye müjdeli haber geldi. İki farklı ödeme ile toplam 19.200 TL hesaba yatacak. Peki emekliden hangi şartların karşılanması isteniyor? 

Emeklilere yönelik bankaların sunmuş olduğu promosyonlar, finansal anlamda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu avantajlar kapsamında, bankalar emeklilere kredi kartı kullanımlarında yıllık 1200 TL'ye varan indirim fırsatı sunuyor. Bu, emekliler için ekstra bir kazanç kaynağı olarak değerlendiriliyor.

SGK ile bankalar arasında gerçekleşen anlaşmalara göre emekli maaş promosyonları belirleniyor. Ancak bu promosyonlardan faydalanabilmek için emeklilerin maaşlarını bankalara taşıma şartı bulunuyor. 3 yıl süresince emekliler, maaşlarını bu bankalardan taşımayacaklarına dair taahhütte bulunuyorlar. Bu taahhüdü veren emeklilere, maaşlarının bankaya yatmasıyla birlikte belirlenen promosyon ödemeleri yapılıyor.

Emekliye Ödenen Nakit Promosyon Tutarları

Özellikle QNB Finansbank, maaş aralıklarına göre belirlediği promosyon miktarları ile dikkat çekiyor:

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme
  • Maaşı 3.499 TL ve altında olan emeklilere 4.800 TL,
  • 3.500 - 7.499 TL arasında maaşı olan emeklilere 5.600 TL,
  • 7.500 - 9.999 TL maaş aralığındaki emeklilere 7.200 TL,
  • Ve 10 bin TL ve üzeri maaş alan emeklilere ise 8 bin TL promosyon ödemesi gerçekleştiriliyor.

Emeklilere bankalar yıl boyunca toplamda 1.200 TL'lik bir indirim sunuyor. QNB Finansbank, emeklilere özel avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi de sunarak, maaş promosyonlarıyla birlikte toplamda 24.200 TL'ye kadar kazanç elde edilmesine olanak tanıyor.