Emeklilere verilecek olan promosyon rakamları bankadan bankaya değişiyor. Bankalar arasında yaşanan rekabet ise emekli vatandaşlarımıza yarıyor.

En düşük promosyon 21.000 TL oldu. Banka önünde kuyruk oluştu! Şahlandıracak teklifi resmen sundular! Enflasyonun arttığı ekonominin geriye çekildiği bu dönemde paraya ihtiyacı olan yeni emekliler ya da halihazırda emekli olan ve herhangi bir işi olup maaş alan bireyler bankalardan maaşını almak sözü verdiğinde promosyon için hak kazanmış olurlar. Yapılması gereken tek şey bankaya gidip 3 senelik maaş alma sözü verecek taahhütü imzalamaktır. Bireyler bu taahhüdü imzaladıktan sonra maaşlarının değeri kadar bankalardan promosyon almaya hak kazanır.

Bu promosyon 21.000 tl kadar yükselmektedir. Bankalar bu promosyon kampanyasını duyurduktan sonra bankaların önünde uzun kuyruklar oluşmuştur. Bahse geçen taahhüt mobil bankacılık iletişim merkezlerinden de yapılabilir. Böyle olması durumunda yani taahhüt yapılması durumunda bireylerin promosyonları ilk emekli maaşları ile bankaya yatırılır. Promosyon kampanyası duyurulduktan sonra Türkiye’nin bütün illerindeki yüksek promosyon veren bankaların önünde oluşan kuyruklar haberlere konu olmuştur.

Promosyon İçin! 

Bankalar promosyon kampanyasını duyurduktan sonra illerin uzak ilçelerinde yaşayan bireyler kilometrelerce yol gelip bankalarla taahhüt imzaladı. Promosyonlarını alıp tekrar kasabalarına döndüler. Bankalar önünde oluşan kuyruk o kadar uzun olmuştur ki sabahtan gelip akşama kadar saatlerce kuyruk bekleyen vatandaşlar vardır. Bu kuyruklar sonrasında bankalar müşteri hizmetleri numarasından da promosyon taahhütü yapılacağını duyurmuştur.

Telefon üzerinden taahhüt yapmak için bireylere bazı güvenlik soruları sorulmaktadır. Bu soruları doğru cevaplayan bireyler taahhütünü yapar. Bu sorular hesap sahibinden başka birinin işlem yapmaması için gereken güvenlik sorulardır. Bankasını değiştirecek olanların bu konuda kararlarını bir an önce vermesi ve bankasına başvurması gerekmektedir.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Mesai Saatlerinde İşlem Yapın!

Bankalar akşam 17:00’dan sonra kapanmakta ve herhangi bir işlem yapamamaktadır. Bu sebeple vatandaşlar saat 17:00’dan önce promosyon taahhütlerini imzalamalı ve işlemlerini gerçekleştirmelidir. Promosyon kampanyasının süresini banka kendisi belirlemektedir.

Bu sebeple bireyler bankalarının promosyon kampanyası sürelerini takip etmeli ve son güne kalmışlar ise o gün mesai saatleri içerisinde işlemlerini halletmelilerdir. Hatta bazı vatandaşlar promosyon süresini kaçırmamak adına bankalar açılmadan banka önünde sıra olmaktadır. Promosyon haberlerinin arka arkaya açıklanmasının ardından emeklilerin bankalardaki mesaisi başlamış oldu.